Zlatý retrívr se během těhotenství majitelky začal chovat podivně. Žena díky němu odhalila vážnou nemoc

těhotná žena
Fotografie: Freepik

Dokonalý psí čich je pověstný. Tento zlatý retrívr díky němu dokázal svoji paničku ochránit před komplikací, která mohla vážně ohrozit její těhotenství.

Pes je nejlepší přítel člověka. Nejen, že se za vás postaví, kdyby vám chtěl někdo ublížit. Podle deníku Webniusy dokáží pejsci vyčenichat i neviditelné nebezpečí. Jako se to stalo této mladé ženě, jež se podělila o situaci, kterou zažila během svého těhotenství. Nebýt jejího zlatého retrívra, mohlo vše dopadnout velmi tragicky.

Nejdříve jeho chování nevěnovala pozornost

„V tu dobu jsem byla v 8. měsíci těhotenství. Můj pes se mi snažil říct, že něco není v pořádku, a já o tom neměla tušení,“ začíná příspěvek na tiktokovém účtu mladé maminky Brittany Walshové. Na videu se mazlí se svým zlatým retrívrem a je vidět, že má velké těhotenské bříško. Na dalších záběrech si můžete všimnout, že pejsek jí neustále očichává bříško i intimní partie.

Nejdříve tomu Brittany nevěnovala pozornost, ale když byl její pejsek neodbytný a nikdy předtím nic podobného nedělal, napadlo ji, jestli se jí nesnaží něco naznačit. Rozhodla se tedy k rychlé akci a vyhledala svého lékaře. Ten ji vyšetřil a ukázalo se, že Brittany trpí infekcí, která by bez léčby pravděpodobné vedla k předčasnému porodu, se všemi souvisejícími riziky.

Soused zavolal záchranáře pro 89letou stařenku díky hlasitému rádiu. I přes hluk totiž neotevřela dveře

Po několika hodinách byla propuštěna domů

„Ukázalo se, že trpím vážnou infekcí, která by vedla k předčasnému porodu. Naštěstí jsem se nechala vyšetřit a dostala kupu léků. Léky infekci zastavily a já byla po několika hodinách poslána domů,“ uzavřela svůj příspěvek Brittany. K videu také napsala, že si takového psa opravdu ani nezaslouží. Bude mu tak navždy vděčná, že díky němu nedošlo k ohrožení jejího nenarozeného miminka.

@britt.welsh I seriously dont deserve him.. 💙 #fyp #goldenretriever ♬ original sound – britt.welsh

Tento případ ukázal, že psi dokáží opravdu odhalit skryté potíže a choroby. Už se pracuje i na výcviku psů, kteří budou schopni u pacienta odhalit rakovinu ve stádiu, kdy je stále dobře léčitelná. Na SvětěKreativity jsme psali o jiném pejskovi, který odhalil diabetický záchvat u malé holčičky. A tím jí zachránil život.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]