Pes odhalil diabetický záchvat u malé holčičky na neobvykle velkou vzdálenost

Diabetický záchvat nemusí odhalit jenom lékař. Dokáže to i čtyřnohý mazlíček. Tento pes to zvládl na vzdálenost 5 kilometrů. Že to není možné? Opak je pravdou. Příběh tohoto psa je až neuvěřitelný a jenom potvrzuje to, že řada zvířat má zcela jiné schopnosti a dovednosti než běžní lidé. Začněme ale na samotném začátku.

Pes jako člen rodiny

Nejednalo se o žádného hlídače, ale o psa, který byl členem rodiny. Byl také největším kamarádem pro malou holčičku, která měl dost těžký osud. Nejprve jí byl diagnostikován Downův syndrom a později další zdravotní problém, kterým byl diabetes. Měl to opravdu těžké a jejím největším kamarádem byl čtyřnohý člen rodiny, který byl pojmenován jako Hero což v překladu znamená hrdina. Málokdo v tu dobu tušil, že toto jméno je pro něho opravdu trefné.

Pes byl vyškolen na rozpoznání záchvatu

Psi procházejí různým výcvikem a tento konkrétně byl školen na to, aby dokázal u malé holčičky rozpoznat diabetický záchvat. Díky tomu jí v podstatě mohl zachránit život a pomoci zalarmovat pomoc. Jelikož u ní byl 24 hodin denně, přestali se rodiče bát toho, že by se jí mohlo něco stát. Navíc delší dobu záchvaty neměla a tak byli všichni spokojení, že se její stav lepší.

Začala chodit do školky

Malá holčička začala chodit do školky. Ani z toho neměli rodiče obavy, jelikož i zde je stále pod dozorem učitelek, které si jistě všimnou čehokoliv podezřelého. Ukázalo se však, že to nebyly učitelky v mateřské škole kdo dokázal na diabetický záchvat včas upozornit. Byl to právě pes Hero neboli Hrdina.

Byl 5 kilometrů daleko od dívky a přesto upozornil na záchvat

V první chvíli matka dívenky nevěděla, co se děje. Byla doma a najednou k ní přiběhl pes Hero a začal štěkat a kňučet. Nechápala o co jde, jelikož jinak to byl velmi hodný a hlavně tichá pes. Po chvíli začala přemýšlet a uvědomila si, zda se nejedná o problém s její dcerkou. Okamžitě vzala telefon a zavolala do mateřské školy aby byl dívence změřen krevní cukr. A skutečně. Výsledky se výrazně odchylovaly od normálu což značilo, že může velmi brzy přijít diabetický záchvat. Dívenka dostala okamžitě potřebnou lékařskou pomoc.

Nikdo to nedokáže vysvětlit

Ani muž který se na cvičení psů specializuje nedokázal pochopit jak je možné, že Hero dokázal vycítit nastupující diabetický záchvat až na takovou vzdálenost. Považuje to za kombinaci zázraku a určitého propojení s dívenkou. Něco, jako je takzvaná mateřská intuice, kdy maminky také dokážou vytušit že s jejich dětmi něco není v pořádku. A to mohou být i na druhé straně zeměkoule. Tento případ jenom potvrdil že Hrdina není jenom obyčejný pes. Je ten nejlepší přítel který se bude stále starat o zdraví dívenky bez ohledu na to, kde právě bude.

Příběh zaujal mnoho lidí

Matka malé dívenky se rozhodla svůj příběh zveřejnit na sociálních sítích. Ten vyvolal mnoho reakcí. Řada z nich popisovala další zvláštní situace spojené s tím, co dokážou psi vycítit a před čím mohou varovat. Mají o mnoho lepší schopnosti než běžný člověk. Měli bychom si jich opravdu vážit.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]