Nechala nového pejska o samotě se svým miminkem. Po návratu viděla, jak holčičku táhne v zubech

Fotografie: Depositphotos

Rodina, ve které se nacházela malá holčička, se jednoho dne vydala do útulku. Zde se seznámili se štěnětem dobrmana, do kterého se ihned zamilovali.

I přesto, že chvilku váhali, jestli je vhodným nápadem pořídit si k malému dítěti psa, na štěně museli oba dva rodiče neustále myslet a tak se pro něho hned druhý den vrátili. Do mladého psa plemene dobrman se ihned zamilovali a bylo vidět, že i štěněti se u nich líbí. I přesto, že se jedná o velké psí plemeno, podle portálu Spokojenýpes je tento pes mírumilovný a hodí se i k malým dětem.

Nechali malé dítě a psa bez dozoru

Pes, který dostal jméno Khan, si s malou holčičkou dokonale rozuměl. Maminka je neustále pozorovala, jak si spolu vzájemně hrají a říkala si, že je to nejlepší rozhodnutí jejich života. „Týden potom, co si pejska adoptovali, nám volala zpět do útulku a sdělovala nám, že soužití probíhá na jedničku a všichni jsou šťastní“ sdělila pracovnice útulku. Nikdo tedy nepředpokládal, že se situace může změnit.

Nad ztrátou rodinných pejsků truchlili 3 roky. Nečekaný telefonát z útulku odhalil pravdu

Webový portál FamilyPaws, který se zaměřuje na soužití psů a dětí upozorňuje na to, že by se nikdy tito dva jedinci neměli nechávat bez dozoru. Právě ve chvíli, kdy se dítě a pes ocitnou bez dozoru dospělého, může vzniknout nečekaná a nepříjemná situace, o které jsme již psali na SvetKreativity.cz, a může mít fatální následky. Právě tyto okamžiky jsou chvíle, kdy pes dítě kousne nebo ohrozí. A jelikož u toho nikdo jiný není, nedokáže se určit proč.

Nad ztrátou rodinných pejsků truchlili 3 roky. Nečekaný telefonát z útulku odhalil pravdu

Na chvíli odešla ze zahrady, když se vrátila, byla v šoku

Právě proto, že soužití holčičky a štěněte vypadalo idylicky, maminka na chvíli přestala být ostražitá. Ve chvíli, kdy si spolu venku hráli, šla domů zvednout telefon. Když se vrátila na zahradu, zůstala v šoku. Pes agresivním způsoben dorážel na dívku, dokonce ji v jednu chvilku chytil za plenu a táhl pryč. Maminka do situace rychle zakročila a dceru vzala do náruče, aby jí oddělila od agresivního psa, podobný příběh jsme již na SvetKreativity.cz zmiňovali.

Ve chvíli, kdy držela malou dcerku v náručí, se žena trochu uklidnila a rozhlédla kolem. Agresivní chování jejich štěněte totiž neustávalo bylo jasné, že nebylo směřováno na dívku. Žena se zahleděla na místo, kam pes útočil a v trávě zahlédla velkého hada. V tu chvíli ji došlo, že celá situace byla jinak, Khan se nesnažil její dceru ohrozit, naopak. Svým chováním ji chránil před nepřítelem. Ihned ho vzala k veterináři, aby zkontroloval, že pes je po setkání s nebezpečným hadem v pořádku.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]