Po rozvodu přišel o všechno. Jeho pes z něj však udělal boháče

Fotografie: Freepik

Rozvod vypadal jako konec jeho života, ale bylo to naopak. Tento příběh je o novém začátku. O psovi, který se stal módní ikonou a pomohl svému pánovi k velkému bohatství.

Po rozvodu, brazilec Rafael Montesso, přemýšlel jak se z celou situací vyrovnat. Zbyl mu jen jeho pes Jimmy. Začal kreslit a fotit Jimmyho a svými výtvory plnil internet. Nakonec se stal tak populární, že si jeho práce všiml i módní návrhář Jimmy Choo. Oslovilo ho a nabídl mu spolupráci na nové kolekci. A nezůstalo jen u ní.

Vše začalo rozvodem

Celý příběh ale začal ještě v době, kdy byl Rafael šťastně ženatý a přemluvil svou ženu, aby si pořídili nějakého psa. Protože vždy miloval bulteriéry, měl ve výběru jasno. Žena potom psa pojmenovala právě po slavném návrháři – Jimmy. Od té doby byl věrný pejsek neustále s Rafaelem a zůstal mu i po rozvodu, když si manželka odnesla úplně vše.

Ocitl se s Jimmym sám ve velkém domě. Jednoho dne ho napadlo namalovat něco na bílou podlahu. Použil jednoduché černé čáry a vytvořil z nich obrázek klavíru. Svůj výtvor chtěl vyfotit. Jimmy však byl poblíž a Rafaelovi se v záběru líbil. Když si fotku pořádně prohlédl, moc se mu zalíbila kompozice kresby se psem. Rozhodl se proto udělat další.

Vlastní kolekce

Nakonec vytvořil mnoho různých obrázků a začal je dávat na internet. Šířily se zpočátku pomalu. Pak jednu vtipnou fotku sdílel známý herec Ashton Kutcher a spustila se lavina. Originální obrázky se staly virální a posílaly si je statisíce lidí. Jednoho dne mu v emailové schránce přistál vzkaz od Jimmyho Choo. Dostal od něj nabídku, kterou nemohl odmítnout.

Měli nafotit novou kolekci doplňků s obrázkem bílého bulteriéra. Věrný pejsek se tak ocitl na peněženkách, taškách i pouzdrech na mobil. Kolekce slavila úspěch a vyprodala se během chvilky. Musely se vyrobit ještě další dvě várky, díky obrovskému zájmu. Rafael si vydělal velmi slušné peníze, ale tím neskončil.

Vydal i knihu s nejpopulárnějšími obrázky, po které se taky jen zaprášilo. Pes Jimmy se tak stal módní ikonou a svému pánečkovi zpříjemnil porozvodové chvíle, proslavil ho a čekají je ještě další společné projekty.

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]