Miminko svým neobvyklým vzhledem nadchlo personál celé porodnice. Požehnání se proměnilo v kletbu

Fotografie: Depositphotos

Všichni v porodnici jejího synka obdivovali. Zanedlouho se však ukázalo, že nevšední krása je způsobena genetickou poruchou.

Jejich miminko se narodilo neobvykle krásné a v porodnici způsobilo velké pozdvižení. Jeho nevšední vzhled přilákal pozornost sester i ostatních maminek. O dva měsíce později však rodiče zjistili, že nevšední krása je ve skutečnosti příznakem vady, jež bude mít zásadní vliv na jeho běžný život. Rodina však zvládla situaci na jedničku.

Všimla si zvláštního pohybu jeho očí

„Redd v dnešní den před 7 lety. Nevěděli jsme, že má albinismus, jen jsme si mysleli, že má úžasné bílé vlasy a ty nejsladší mandlové oči,“ zveřejnila Patricia na svém instagramovém účtu fotografii z porodnice, kdy ještě neměli o jeho diagnóze ani tušení. Redd se narodil v roce 2012 a na novorozeneckém oddělení způsobil senzaci. Měl jasně modré oči a vlasy bílé jako sníh. Patricii se také líbil, ale nepřišlo jí na tom nic tak zvláštního, všichni v rodině totiž byli hodně světlí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Patricia Williams (@snagdip)

Ve dvou měsících si však Patrice všimla, že Reddovi se podivně pohybují oční bulvy, jako by sebou škubaly. Začali s manželem pátrat na internetu a tehdy poprvé padlo podezření na to, že Redd by mohl trpět albinismem. To také následná vyšetření potvrdila. Albinismus je vlastně porucha tvorby melaninu, pigmentu, který ovlivňuje barvu kůže, vlasů i očí. Zároveň také chrání člověka před slunečními paprsky.

Manžel ji opustil těsně před porodem a s dluhy na krku. Dojemný výstup v rádiu jí změnil život

Další syn se narodil se stejnou vadou

Lidé s albinismem, kteří melanin v těle nemají, se tak musí před sluncem mnohem více chránit. Velmi často také trpí různými očními vadami a někteří bohužel i oslepnou. Reddovi se však dařilo velmi dobře. Kvůli potížím se zrakem nejprve docházel do školy pro nevidomé, pak ale podstoupil operaci očí, díky níž se mohl vrátit do běžné školy. Web Goniec uvedl, že v roce 2018 se Patricii narodil další syn, Rockwell. I u něj lékaři diagnostikovali albinismus.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Patricia Williams (@snagdip)

To už ale rodina věděla, na co se má připravit. Prošli si také nepříjemnými chvílemi, kdy lidé na tuto vadu nevybíravě upozorňovali. Velké štěstí je, že oba bratři se mohou vzájemně podpořit a ze svého albinismu si nedělají žádný velký problém. V nejhorším mají po ruce ještě staršího bratra, který se této vadě vyhnul. Ten je vždy připraven své bratry bránit. Na SvětěKreativity se můžete podívat také na příběh rodiny, které se narodila dvojčata s albinismem.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*