Několik let slýchali nevysvětlitelné kroky v domě, pak objevili 140 let ukrytou rakev. Neměli slov, když zjistili, kdo v ní byl

Fotografie: Stephencdickson / Creative Commons / Attribution 2.0

Při rekonstrukci domu doufáte, že nenarazíte na nic neočekávaného. Tato rodina ale ve svém domě objevila něco, o čem se jim ani nezdálo.

Když se rodina v San Francisku dozvěděla, co stavební dělníci našli při přestavbě jejich domu, zažila velký šok. Pod jejich domem se totiž nacházela rakev velká tak akorát, aby se do ní vešlo malé dítě. Rakev měla skleněné víko – a uvnitř bylo jasně vidět tělo mrtvého dvouletého dítěte. Šokovaná rodina přemýšlela, o čí dceru se asi jednalo. O rok později byla pravda odhalena. Rakev nalezená pod domem pocházela z 19. století. Byla zcela vzduchotěsná a dívčino tělo v ní bylo neuvěřitelně dobře zachováno. Přes sklo bylo možné spatřit její tvář a bylo vidět, že v rukou drží kytici květin.

Místo bývalého hřbitova

Erica Karner, která žije v domě, kde byla dívka nalezena, kontaktovala policii i organizaci Garden of Innocence, která pohřbívá mrtvé neidentifikované a opuštěné děti. Erica sdělila, že v domě lidé slýchali dlouhé roky zvuky podobné krokům, ale nikdy nebyly objasněny. Na tyto zvuky měli upozorňovat také sami stavební dělníci.

Ukázalo se, že pozemek, na kterém byl dům postaven, byl až do 30. let 20. století hřbitovem. Pak byl pozemek upraven pro obytnou zónu a všechny hroby byly přemístěny. Na rakev s děvčátkem se však zapomnělo. Organizace nazvala holčičku Mirandou a znovu ji pohřbila na jiném hřbitově. Stále však nevěděli, kdo to byl. A tak dál pátrali po dívčině totožnosti.

S pomocí pohřebních záznamů a dokumentů z místních hřbitovů se organizaci nakonec podařilo zjistit dívčinu totožnost. Jmenovala se Edith Howard Cooková. Zemřela 13. října 1876, tedy těsně před dovršením tří let věku. Příčina Edithiny smrti není zcela jasná, ale předpokládá se, že zemřela na infekční onemocnění.

Ukázalo se také, že Edith má žijícího příbuzného: vnuka svého bratra Petera Cooka. „Našel jsem příbuznou, o jejíž existenci jsem neměl ani tušení. Smutné na tom je, že se ta holčička nedožila ani tří let,“ řekl pro televizi KPIX-TV.

Dojemný třetí pohřeb

Nyní, když je známo Edithino skutečné jméno, se organizace Garden of Innocence rozhodla uspořádat pro ni další pohřeb a dát jí řádný náhrobek doplněný jejím jménem a fotografií. Před několika týdny se pracovníci organizace setkali s Peterem Cookem a dali malé Edith poslední sbohem.

Mladé Edith byl uspořádán okázalý pohřeb. Hrobník, který pomáhal s jejím pohřbem, zjistil, že byla oblečena do bílých křestních šatů zdobených propracovanou krajkou, uvedla nezisková organizace. Podle zprávy měla na nohou kotníkové boty podobné dětským botičkám a ve vlasech a na dlouhém náhrdelníku, podobném růženci, měla vetkané drobné fialové květy.

Hrobník také upřesnil, že to, co bylo považováno za jedinou červenou růži v dívčině pravé ruce, byl ve skutečnosti fialový květ nočního indiga. Podél jejího těla byly také položeny růže, eukalyptové listy a dětský dech. Od nálezu rakve je v domě naprostý klid. Nikdo už neslyšel žádné kroky. Tak snad konečně malá Edith Howard Cooková odpočívá v pokoji. Podívejte se na tento úžasný příběh ve videu.

Zdroj: News

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*