Našel tajemnou skříňku, která rozlouskla odvěkou záhadu o jeho starém domě

Fotografie: Brahim fadel / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Několik desítek let byl v domě schovaný předmět, se kterým si nikdo nevěděl rady. Muž se odhodlal k němu přiblížit a zeptat se, o co by se mohlo jednat.

Objev starých předmětů, které mají záhadnou minulost, není ničím výjimečný. Často se někomu stane, že na nějaký takový předmět narazí, málokdy ale dojde do bodu, že ani po poradě s ostatními nerozluští záhadu jeho původu. Zajímavý objev učinil muž v Londýně ve svém domě.

Zeptal se ostatních na internetu

V diskuzní skupině, kterou spravuje stránka Reddit, se objevil dotaz na velmi zajímavý objev. Muž se zde svěřil s tím, že několik desítek let se v jejich starém domě vyskytovala skříňka, o tom, co ukrývá nebo jakého je původu ale neměl ponětí. Její stáří odhaduje na více než sto let, ale až nyní dostal odvahu k tomu, se na ní podívat zblízka.

Skříňka, která obsahuje také zajímavé dráty, byla ukryta v úzkém prostoru mezi přízemím a prvním patrem. Aby se k ní dostal, musel se v tomto prostoru plazit a celé jeho počínaní bylo na první pohled nebezpečné. I proto se mu zpočátku vyhýbal, nakonec ale neodolal a podle webu Topky se musel na záhadný předmět podívat zblízka.

Chlapci našli a schovali vzácný poklad. Historici po 60 letech zjistili, že pochází ze 14. století

Zajímavá skříňka s rukojetí

Při bližším zkoumání přišel na to, že se nejedná o obyčejnou skříňku. Tato byla obohacena o rukojeť, šest kovových kruhů s čísly a několik drátů. Pod uvedenou fotografií se ihned strhla zajímavá diskuze. Padlo zde několik názorů, podle některých se může jednat o modelový transformátor, další se přiklánějí k možnosti regulátoru napětí, ale i přijímač rozhlasového vysílání.

Black box with wires attached, found in my 1905 home’s crawl space. 5in long.
byu/ERRN18 inwhatisthisthing

Návrhů, jaký předmět muž drží v ruce, je několik. I přes rozsáhlé pátrání po internetu se nepodařilo objevit stejný kus, pouze některé podobné. Lze si tedy jen domýšlet, k čemu ona záhadná krabička opravdu sloužila. Nejedná se ale o jediný nález ve starém domě, o kterém jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali. Nedávno jsme psali o tom, jak manželský pár našel poklad pod podlahou.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]