Pan Miloslav ze severu Čech obdržel od České pošty balíček, který si neobjednal. Byl v něm poklad

Fotografie: Jana Sekyrová / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Pošťák doručil k domu pana Miloslava balíček, který nepatřil jemu. I přesto jej ale otevřel a zůstal v naprostém šoku. Obsahem krabice byl opravdový poklad.

Pan Miloslav ze severu Čech se dočasně ocitl ve vlastnictví značného bohatství bez jakéhokoli vlastního přičinění, jak informoval web TN. Přišla mu totiž zásilka od České pošty, kterou mu přivezli až domů. Zeptal se řidiče, jestli má podepsat nějaké potvrzení o převzetí, ale ten odvětil, že to není potřeba.

Opravdové překvapení ho čekalo po otevření balíčku

Miloslav byl v šoku, a to hlavně proto, že si žádný balíček neobjednal. Jakmile ale krabici otevřel, našel v ní nečekanou věc, a to zlatou minci v hodnotě téměř 20 tisíc korun. Pan Miloslav nechápal, jak se k němu tato mince vlastně dostala. Zlatý dvacetifrank byl z obchodu Moje mincovna, byl již zaplacený, a na daňovém dokladu byla uvedena cena téměř 19 tisíc korun.

Pan Miloslav ale začal pátrat po tom, komu takto bohatý finanční dar patřil. Nakonec zjistil, že zásilka byla určena pro jeho jmenovce z jiného města. Uvnitř byla jeho adresa, ale na balíčku byla uvedena jiná. Miloslav dodal, že sám na e-shopu před rokem nakupoval. To pravděpodobně vysvětluje, proč k záměně došlo.

Rodina měla na zahradě bohatství za stamiliony a netušila o tom. Unikátní nález jim změnil celý život

V databázi obchodu došlo patrně k chybě

Jak uvádí web Forbes, nákup cenných mincí je vhodným způsobem k rozšíření svého investičního portfolia. Pan Miloslav se však nechtěl takto nekale obohatit a zachoval se jako poctivý nálezce. Po převzetí zásilky se spojil se svým jmenovcem a na vlastní náklady mu balíček poslal. Velmi ho ale překvapilo, že se něco takového může stát. Kdyby si minci nechal, asi by nikdo nedokázal, že ji přijal.

Krabice
Fotografie: Pexels

Obchod ale tvrdí, že zásilky mají pod kontrolou. Balíčky mají sledovací číslo, takže přesně ví, kde jsou a v jaké fázi doručení se nacházejí. Jak k záměně došlo, tedy není možné vysvětlit. Nejen z obchodu nám mohou přijít vzácné mince, můžeme je mít v peněžence. O těch, kterými bychom rozhodně už v obchodě neměli platit, jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali nedávno.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*