Muž ztratil na letišti peněženku a s ní v přepočtu více než 230 000 Kč. Našla ji zaměstnankyně

Fotografie: Depositphotos

Můžete být sebeopatrnější a neustále si kontrolovat kapsy, přesto se však najde chvíle, kdy na něco důležitého zapomenete nebo někde něco nechtěně necháte.

Muž už si myslel, že jeho peněženka s 10 000 dolary v amerických a evropských měnách je tatam. Naštěstí se podle webu Bol News díky vytrvalému úsilí nádražního úřadu tato peněženka rychle našla a vrátila svému právoplatnému majiteli. Zní to jako v celku prostý příběh, avšak právě na to chci přesně poukázat. Příklad nejběžnějšího případu, který odhaluje to, že ochota a víra v lidi stále existuje.

Pátrání po peněžence se značnou sumou peněz

Itzik Shitrit cestoval z izraelského mezinárodního letiště Ben-Gurion na hlavní nádraží Savidor v Tel Avivu, když k incidentu došlo. Shitrit okamžitě kontaktoval Mannyho Netaniho, vedoucího stanice, jakmile si uvědomil, že došlo ke ztrátě značného množství peněz. Netani následně rychle informoval pracovníky stanice Ben-Gurion Airport o ztracené peněžence a zahájil po ní cílené pátrání.

Po zdlouhavém hledání se peněženka konečně našla

Místní stanice uvedla, že řada zaměstnanců letiště zasáhla, aby pomohla s pátráním. Po dlouhodobém úsilí se peněženka konečně našla. Samotné pátrání však trvalo déle než 12 hodin. Nálezcem byla Alina Miniev, servisní agentka Izraelských drah. Tehdy zrovna pomáhala cestujícímu s postižením.

Muž okamžitě vrátil nalezenou peněženku. Zpět mu přišel dopis s opačným sdělením, než které očekával

Itzik Shitrit řekl na závěr médiím: „Byl jsem nadšený, když jsem slyšel, že se peníze našly. Nelze samozřejmě opomenout to obdivuhodné odhodlání zaměstnanců stanice.“ Za nález byl muž samozřejmě vděčný a jeho slova díku pronikla i do místních médií. Na webu SvětKreativity jsme nedávno publikovali podobný příběh s poněkud emočnějším dopadem. Povím vám, že osobně jsem kdysi také peněženku ztratil, ale můj příběh bohužel neměl šťastný konec.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]