Muž koupil pohovku na bleším trhu. Po rozložení na něj čekalo velké překvapení

Fotografie: Depositphotos

Pomysleli byste si, že objevíte tisíce, když jste se původně snažili za nábytek ušetřit? Muž si koupil pohovku z blešího trhu a nemohla ho překvapit více. Ukrýval se v ní totiž hotový poklad po bývalém majiteli.

Howard Kirby vždy žil skromným životním stylem. Když potřeboval nový nábytek, rozhodl se koupit pohovku z blešího trhu. Po dlouhém hledání byl ten nejlepší a nejvýhodnější gauč nalezen, ale hned první noc muž zjistil, že spaní na nové pohovce není vůbec pohodlné. Byl z toho velmi smutný, protože se mu gauč na první pohled líbil a rozhodl se, že to tak nenechá.

Fotografie: Freepik

Pátrání po problému

Po několika dnech se on a jeho dcera rozhodli gauč trochu napravit, aby na něm šlo pohodlně spát. Když se dostali k čalounění, zjistili, že důvodem nepohodlí nebyl věk pohovky, ale balíčky peněz, které byly uložené uvnitř v provizorním úkrytu.

Když Howard přinesl pohovku domů, ignoroval nerovnoměrnou tuhost povrchu. Ale problém byl zřejmý již během první noci. Pohovka byla naprosto nepohodlná.

Fotografie: Freepik

Když jeho dcera přišla na návštěvu, stěžoval si jí na svůj problém s novým kusem nábytku. Žena se rozhodla, že pokud je problém s polštáři pod polstrováním nebo pružinami, lze ho poměrně snadno napravit pouhým zasunutím ruky za polstrování a zatlačením. Případě by mohli uvažovat také o novém polstrování, které by jistě nevyšlo příliš draho.

Nález jim vyrazil dech

Mederith se rozhodla to zkusit a začala pátrat uvnitř čalounění a v prostorech mezi polštáři. Ale místo očekávaného peří nebo pěny sáhla na tuhou roli nějakého materiálu. O minutu později zjistila, že měla v ruce hromadu dolarů. Nakonec byly všechny hromádky postupně odstraněny z pohovky. Celkově se v tomto domácím úkrytu schovávalo celých 40 000 dolarů!

Jiný člověk by si peníze nechal a nikomu o svém nálezu neříkal. Kirby se ovšem rozhodl najít starého majitele a říct mu o úkrytu. Ukázalo se, že prodejce zdědil gauč po svém dědečkovi, který své úspory doslova založil pod matraci.

Stejně jako mnoho jiných lidí v pokročilém věku neměl důvěru k bankám, ale zároveň se obával vyloupení. Proto se rozhodl vše uschovat do pohovky, ve které by peníze zloději rozhodně nehledali.

Zdroj: UberAlles

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]