Pěstujte muškáty jako naše babičky. Postupujte podle jednoduchého návodu a svoje rostliny nepoznáte. Tolik květů jste ještě nikdy neměli

Fotografie: Depositphotos

Pokud se chcete chlubit krásnými, rozkvetlými muškáty, určitě vyzkoušejte tuto metodu, kterou používá asi každá babička.

Asi každá babička měla doma na parapetu krásné a rozkvetlé muškáty, kterými se chlubily, a předváděly se, která má hezčí. A pokud byste takto krásné květiny chtěli mít i sami doma, není nic jednoduššího, než se poradit s babičkou, která vám určitě poradí. No a nebo dodržujte tento postup, dopadne to stejně.

Fotografie: Depositphotos

Co budete potřebovat

  • voda
  • práškový stimulátor zakořenění
  • plastové kelímky
  • ostré nůžky
  • uzavíratelné sáčky
  • substrát na výsadbu
  • muškátové řízky

Je to velmi jednoduché

Odřízněte řízky z košatého a zdravého muškátu. Pokud má několik bohatých a dlouhých větví, seřízněte je a ponechte na rostlině pár listů. Poté větve nakrájejte na malé kousky. Po oddělení odstraňte spodní listy nůžkami, abyste snížili odpařovací povrch a podpořili tak zakořenění. Na každém řezu ponechte pouze 3 nebo 4 listy. Plastové kelímky naplňte sypkým substrátem a substrát mírně navlhčete.

Fotografie: Depositphotos

Namočte každý řízek do vody a poté do stimulátoru zakořenění. Do malé dírky v substrátu zasaďte řízky do hloubky 1,5 cm a dobře jej zafixujte lehkým přitlačením. Substrát poté ještě trošku navlhčete. Vložte každý kelímek do plastového sáčku a poté sáček uzavřete. Tímto způsobem dosáhnete skleníkového efektu. Dejte je na parapet, ale opatrně, nesmí na ně svítit přímé sluneční světlo. Po 3 dnech můžete všechny sáčky odstranit.

Zdroj: GardeningKnowHow

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]