Na vhodně místo na zahradě umístila tuto domácí směs a druhý den našla desítky slimáků v pasti

Fotografie: Theactivistuk / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Muž už nevěděl, jak se zbavit armády slimáků ve své zahradě. Nakonec přišel s domácí pastí, která mu pomůže zlikvidovat až 50 kusů najednou.

Péče o zahradu je pro mnoho nadšených zahrádkářů radost, ale i starost. Když se podíváte, jakou práci máte za sebou, jaké úsilí jste museli vynaložit, aby vaše zahrada hrála všemi barvami a plodila chutné ovoce a zeleninu, a pak se několik slimáků rozhodne smlsnout si na vašem díle, je to o nervy. Abychom vám je ušetřili, máme pro vás tip, jak se slimáků zbavit.

Vlastní past na slimáky

Tuto domácí past na slimáky, šneky a jiné hlemýždě představil na svém facebookovém účtu Dán Michael Petersen, jak uvedl web Dagens. Je velice efektivní a připravenou ji máte do 20 minut. Co budete potřebovat?

  • 1 l vody
  • 25 g sladu používaného k vaření piva
  • 3 cl alkoholu
šnek
Fotografie: Freepik

Uvedené množství vám vydrží asi na 4–5 pastí na slimáky. Sami budete překvapeni, stejně jako Michael, jak účinná tato nástraha je. Poté, co si na internetu objednal několik drahých pastí na slimáky, zjistil, že některé nepomáhají vůbec a jiné jsou zbytečně předražené. Zvládnete si vyrobit vlastní, jak uvádí web SosialNytt. Všechny ingredience smíchejte v prázdné krabici od mléka a otevřenou ji nechte ve své zahradě.

Během 5 minut se zbavila létajícího hmyzu. Díky rozkrojenému citronu si nyní užívá nerušený spánek

Můžete jich zlikvidovat až 50 kusů

Past jednoduše přivábí slimáky dovnitř, a až bude krabice plná, zašroubujte ji a vyhoďte. Buďte však opatrní, nasaďte si rukavice, protože sliz obsahuje bakterie E. coli. Takto můžete vymýtit až 50 slimáků najednou. Michael pod svým příspěvkem obdržel také spoustu dotazů, zdali směs neublíží i jiným zvířatům, například psům, kočkám, drobným hlodavcům nebo ježkům. Tato směs není nijak toxická, přitahuje pouze slimáky, jak dále zmiňuje web Dagens.

Slimáky pak můžete vypustit do přírody někde hodně daleko od svého bydliště a své zahrady. Věřte, že tato past je jedna z nejméně agresivních. Dříve byly metody, jak se zbavit slimáků a jiných škůdců, mnohem krutější. Pokud hledáte další tipy, jak zvelebit svou zahradu a získat co nejlepší plodiny, psali jsme o nich již na SvětěKreativity. Například s tímto hnojivem budete sklízet ta nejšťavnatější rajčata

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*