Svépomocí proměnil starou pneumatiku z traktoru na zahradní jezírko

Chcete mít zahradní jezírko? Jeho vybudování je překvapivě snadné a vlastně vám k tomu stačí šikovné ruce a nějaký ten odpad. Jaký? To vám povíme. Každý šikovný kutil bude mít jistě na své zahradě alespoň jednu starou pneumatiku. Pokud přemýšlíte o její likvidaci, ještě zadržte. Lze jí totiž ještě velice prakticky zužitkovat. Jak? Můžete z ní například vyrobit velice pěkné a ekonomicky nenáročné zahradní jezírko! Pojďme se do toho pustit.

Co budete potřebovat?

Než započnete stavbu zahradního jezírka, je nutné si obstarat tyto potřebnosti:

  • starou gumovou pneumatiku jakýchkoliv rozměrů
  • plastovou plachtu ze silnějšího a odolného materiálu
  • jemný písek
  • zahradní hadici a kameny

Jak postupovat při zhotovení jezírka?

Nejprve si na zahradě vyhlédněte místo, kde by se vám jezírko zhruba hodilo a líbilo. Pak vytvořte do země díru pomocí ráče a lopaty v kruhovém tvaru. Držte se přibližně rozměru vaší pneumatiky.

Poté do vyhloubené jámy na zahradě vložte pneumatiku, je nutné z ní případně vyříznout vnitřek, aby vám zůstala jen obvodová guma. Na dno pneumatiky pak naházejte dostatečné množství jemného písku, abyste podklad jezírka zarovnali.

Následně si vezměte silnou plastovou plachtu, vhodné je, když ji zakoupíte přímo v zahradnictví, kde vám poradí, jaká je nejlepší na tvorbu jezírka. Plachtou pak vypodložte celý otvor, okraje přesahují přes pneumatiku.

Okolí jezírka pak obložte dostatečně velkými kameny, které jezírko budou zkrášlovat a zároveň přikryjí plastovou plachtu. Pak už postačí jen vaše nové jezírko na zahradě napustit vodou a můžete se kochat.

Pakliže byste zatoužili po tom, mít v jezírku menší fontánu, je potřeba si zakoupit v zahradnictví speciální vybavení a zakomponovat jej do konstrukce uvnitř. Do prostoru kolem jezírka pak můžete navozit půdu a uhladit. Možné je prostředí i vybetonovat. Blízcí i rodina vám tento výtvor budou dozajista závidět a nikdo nepozná, že jste jej vytvořili z obyčejné staré pneumatiky.

Fotografie: Pinterest