Stařík opustil manželku, aby šel hledat pomoc kvůli poškozené pneumatice. Musel sám přečkat mrazivou noc

Fotografie: Depositphotos

Minulý týden byl v Oregonu zachráněn velmi starý řidič. Ještě před tím si ovšem prožil drsnou noc poté, co spadl z náspu a na místě nehody zůstal přes noc. V teplotě pod nulou.

Událost se začala rozbíhat poté, co se Larry Hendrikson vracel se svou ženou Shirley domů z Yumy v Arizoně. Konkrétně do Newportu ve Washingtonu. Ačkoli cestovali společně, Shirley řídila nákladní vůz, zatímco Larry jel za ní v jejich autě. Když si na jízdu vzpomíná, zmiňuje, že zastavili někde kolem Baker City na severovýchodě Oregonu. Tehdy zjistili, že jedna z pneumatik nákladního auta je poškozená. Bylo tedy potřeba sehnat někde nějakou pomoc.

Problémy v komunikaci

Shirley si vzala podle Newspaper360 oba jejich telefony, zatímco Larry se vydal zpátky po cestě najít obchod. Přestože v tu chvíli nebyl její manžel na místě, rozhodla se Shirley vydat opět na cestu. Bylo to v 8 večer poté, co bylo kolo opraveno. Důvodem byla hlavně stále větší tma. Protože ale měla oba telefony, nechala pro manžela vzkaz po přátelích, kdyby náhodou dorazil dřív než ona. Když se však Larry stále nevracel, kontaktovala jeho žena státní policii v Oregonu.

Ta uvedla, že obdržela zprávu o zpožděném motoristovi, jehož poslední známá cesta byla ta, že míří na západ na Interstate 84 kousek od 283. míle v Baker County kolem třetí odpoledne. Nastalo tak rozsáhlé pátrání po starém muži. Jejich vozidlo bylo nalezeno opuštěné na silnici u West Airport. Sám Larry Hendrickson byl pak nalezen na nedalekém náspu. Když jej policisté našli, ohlásili ho jako „při vědomí a dýchá”. Úřady mu ihned poskytly první pomoc.

Další noc mohla být osudná

Záchranná služba Metro West Ambulance jej ihned dopravila do místní nemocnice, jak potvrdil i magazín People. Podle Shirley byl její manžel později převezen do nemocnice v Idaho a po dalších dvou dnech propuštěn. Trpěl hlavně následky hypotermie. Moc dobře nechodí, všechno jej bolí,” uvedla Shirley. Podle ní je obrovský úspěch, že přežil, hlavně vzhledem k jeho věku 92 let. Policie skrze tento případ upozornila na to, jak je důležité informovat ostatní o svých plánech.

Pohled na ležící maminku na podlaze vyrazil 5leté Leničce dech. Během 10 vteřin se zachovala ukázkově

V oficiálním stanovisku oregonské policie uvedl kapitán Kyle Kennedy, že je moc vděčný za celkově pozitivní výsledek a řekl: „Mrazivé počasí může být život ohrožující a další noc za takových podmínek by mohla být pro člověk fatální.” O záchranách v extrémních podmínkách se na SvětěKreativity.cz nezmiňujeme poprvé. Někdy jde o spíše humorné případy, ale hranice mezi životem a smrtí či zraněním je stále tenká.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]