Muž našel v popelnici psa oblepeného lepicí páskou. Majitelka si myslela, že se pouze ztratil

Fotografie: Depositphotos

Muž zůstal v šoku, když zaslechl z popelnice podivné zvuky. Místo mývala tu však našel zuboženého psa, který by bez něj neměl šanci přežít.

Někteří lidé se opravdu neštítí ničeho. Tento pejsek si prošel silně traumatickou zkušeností. Někdo jej totiž celého svázal lepicí páskou a vyhodil do popelnice. Pejsek neviděl a nemohl se ani pohnout. Jen obrovskou náhodou jej zaslechl muž, který přivolal ochránce zvířat. Na dopadení viníka je vypsána odměna.

Pejsek byl vydán napospas osudu

Ochránci zvířat z organizace Nebraska Humane Society informovali na svých facebookových stránkách o otřesném případu týrání zvířete. Byli kontaktování výrobní společností Sweet and Associates, v jejichž areálu byl nalezen zubožený pejsek. Někdo mu hlavu i tlapky oblepil lepicí páskou a pak ho vyhodil do kontejneru za budovou. Zaměstnanec, který šel kolem, zaslechl tiché naříkání. Nejprve si myslel, že jde o mývala, pak se však ukázalo, že je to pejsek, jenž nic nevidí a nemůže se ani pohnout.

„Bylo mi úplně špatně. Byla to ta nejhnusnější věc, jakou jsem kdy viděl. Nedovedu si představit, že bych to udělal jiné živé bytosti, natož bezmocnému malému pejskovi, a pak ho prostě zahodil jako odpad,“ citoval deník People zaměstnance, jenž neskrýval své rozhořčení a byl z tohoto nálezu viditelně otřesen. Pejsek byl ihned převezen k veterináři, kde z něj pomalu sundali všechnu lepicí pásku.

Vyčerpaný pes přežíval v díře plné odpadků více než 3 dny. Ochránci zvířat ho úspěšně zachránili

Majitelka neskrývala silné emoce

Podle mikročipu se jim podařilo dohledat majitelku psa, Erin Dillon-Pasillas. Ta uvedla, že psa nahlásila jako pohřešovaného už o den dříve. Myslela si, že vyběhl z domu, když odvážela syna do školy. Při každém telefonu se modlila, aby jí někdo zavolal, že se jejich Leo našel. Když zjistila, co strašného mu někdo provedl, neskrývala emoce. „Je to ten nejmilejší pes! Nevím, proč by to někdo dělal,“ citoval Erin web TheAnimalClub. Také uvedla, že Leo dostane hned koupel a také jej vezme k veterináři na důkladnou prohlídku.

Nebohému pejskovi se naštěstí nestalo nic vážného. Přežil však jen díky tomu, že jej zaměstnanec firmy objevil včas. Auto vyvážející odpadky totiž do areálu přijelo jen půl hodiny poté. Pokud by byl kontejner vysypán do popelářského auta, už by pejskovi nejspíš nebylo pomoci. Nebraska Human Society také nabídla finanční odměnu za informace, které povedou k nalezení pachatele tohoto otřesného činu.

Ve firemním areálu bohužel nejsou v místě popelnic nainstalovány kamery, a tak se vyšetřovatelé nemají prozatím čeho chytit. Mnoho lidí doufá, že viník bude dopaden a za tento otřesný čin také potrestán. Na SvětěKreativity jsme psali také jiný příběh pejska se šťastným koncem. Záchranářka našla opuštěné štěně pod svým autem.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*