Týrané štěně se učí znovu žít. Natočili reakci, když ho poprvé pohladí, jeho oči vydají za tisíc slov

Fotografie: Doodymonster / Creative Commons / Attribution 2.0

Lidé dokážou být velmi zlí, a to hlavně vůči zvířatům. Toto štěně bylo zachráněno z hrozných podmínek, ale nyní je opět v dobrých rukách.

Jakmile si chce člověk domů pořídit nějakého mazlíčka, měl by hodně dlouho uvažovat nad tím, jak s ním bude žít. Každé zvíře vyžaduje určitou péči a pokud ji nedostává, trpí. Je tedy lepší si živého tvora nepořizovat, než jej přivést do nevhodných podmínek, kde se bude trápit. Tito majitelé měli na zahradě uvázané štěně, ale naštěstí se brzy dostalo do dobrých rukou.

Péče o psa není jednoduchá

Někdo by si mohl myslet, že vlastnit psa není tak těžké. Taková osoba si však neuvědomuje, co všechno je potřeba zařídit. Pes vyžaduje každodenní kontakt s člověkem a určitou péči. Denně jej musíte krmit, dávat mu čistou vodu, chodit s ním na procházky a věnovat mu dostatek svého času. Dále je nutné s chlupáčem chodit na pravidelné kontroly a očkování.

Majitelé také nesmí zapomínat na náhlé výdaje za veterinární kliniku, protože pejsek třeba onemocní, nebo se mu může kdykoliv něco stát. Lidé, kteří si chtějí pořídit psa, by měli mít určitou finanční zálohu, aby mohli svému zvířátku kdykoliv zachránit život, pokud by se mu cokoliv stalo. I přes všechna doporučení ohledně psí péče se najdou jedinci, již je spíše trápí. Příkladem je i toto nebohé štěně, které bylo nalezeno v hrozných podmínkách.

Štěně žilo ve velmi špatných podmínkách

Jednoho dne si pracovníci ze záchranné zvířecí stanice všimli malé boudy pro psa na cizím pozemku, u které bylo uvázáno štěně velmi krátkým řetězem. Malý pejsek tedy musel velmi trpět, protože se nemohl od psího domku pohnout. Když se lidé ze záchranné stanice vydali za majiteli, doslechli se něco šokujícího.

Fotografie: Pexels

Majitelé se báli na štěně sáhnout

Když se psí záchranáři zeptali majitelů psa, proč mají malé štěně takto nevhodně uvázané u boudy, byla jim sdělena celkem nečekaná odpověď. Údajně se majitelé báli na štěně sáhnout kvůli nemocem, které by mohlo mít. Jeho oči totiž byly hodně špinavé a srst se také nenacházela v příliš dobrém stavu. Dobrovolníci si tedy štěně od těchto lidí vzali a přivezli ho na veterinární kliniku.

Zde byla zahájena léčba, aby se zvířátko dalo opět brzy dohromady a bylo mu lépe. Naštěstí mělo štěně radost z pozornosti a psí vděčnost byla patrná i na jeho očích. Jakmile už bylo zdravotně v pořádku, přišla se na něho podívat nová adoptivní rodina, která si ho ihned odvezla domů. Nyní má krásný domov u milujících majitelů a už nikdy nebude zanedbáváno.

Zdroj: Livebiz

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*