Žebračka, která přes noc vyhrála v loterii a stala se milionářkou. Toto je první věc, kterou si ze své výhry koupila

žebrání na ulici žena
Fotografie: Unsplash

Hlavní cenu štěstěny vyhrála žena žebrající na rohu ulice. Za peníze, které dostala od kolemjdoucích, nakoupila losy. Když setřela výherní políčka, nevěřila svým očím.

Neobvyklý příběh se stal ve Španělsku, kde se ze žebračky stala přes noc milionářka. Žila totiž z darů lidí a neustále hrála loterie. Den co den jen do koše odhazovala nevýherní losy, což se však jednoho dne změnilo, když vyhrála přes 1,27 milionu eur (cca 30,5 milionu Kč). Nejdříve tomu nemohla uvěřit, ale jakmile ji na pobočce vyplatili, tak se v tu chvíli rozbrečela štěstím a první věcí, co si koupila, byly boty.

Neměla lehký život

Touto výhrou skončila každodenní žebrácká rutina, kterou Mercedes považovala za samozřejmost. Tehdy každý den od 9 hodin žebrala na rohu ulice v Alicante o peníze, oblečení a jídlo. Teď si konečně může dopřát luxus a pohodlí, ale na svůj minulý život nezapomíná. Stále vzpomíná na to, kdy s partnerem a pěti dětmi společně žili v zanedbané čtvrti v Madridu. Pomalu neměli střechu nad hlavou, navíc aby jim teplo neunikalo ven, museli nechat zatažené žaluzie. O jídlo se museli dělit se sousedy, se kterými běžně převládala rivalita o to, kdo vyžebrá více peněz.

Co na to prodavačka losu

Podle Mari Ángeles Torregrosa , majitelky obchodu, která prodala ženě výherní los, Mercedes žebrala na ulici několik let. Popsala ji jako drobnou tmavovlasou ženu, jež byla „velmi milá a zdvořilá”. Řekla, že také stále chodí na stejná místa, kde dříve žebrala, a těší se z komplimentů od lidí, co ji znají. Mezi místními se stala takovou „místní celebritou” a krom závistivých jedinců s ní jednají všichni s úsměvem.

šťastný los
Fotografie: Unsplash

Když se Torregrosa a její manžel dozvěděli, že výherní tiket byl schválen, počkali do druhého rána, až Mercedes vstoupí do obchodu. „Toho dne Mercedes žebrala na svém obvyklém místě na pláži. Než odjela domů, tak jsem ji zastavila a sdělila jí tu radostnou novinu,” řekla majitelka obchodu. Ještě nikdy neviděla někoho takto bez přestání plakat. Jestli výhru však někomu bezprostředně přála, tak to byla právě tato žebračka, která ji chodí neustále navštěvovat.

Zdroj: Twice

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]