Kůň uvíznutý v bahně byl extrémně vyčerpaný. Hasiči při jeho záchraně bojovali s časem

Fotografie: Heather Moreton / Creative Commons / Attribution 2.0

Hasiči museli použít speciální techniku, aby pomohli zvířeti v nouzi. Kůň uvíznutý v bahně byl extrémně vyčerpaný a každou chvíli se pro něj mohlo vlhké vězení stát osudným.

Hasiči jsou především vycvičeni k hašení požárů, ale někdy je jejich pomoc potřeba i na místech, kde se nachází zvíře v nouzi. Dne 5. února obdrželi hasiči ze Zawiercie v Polsku hlášení o koni, který uvízl v rozbahněné půdě. Začal boj s časem. Kůň byl vysílený a nebyl schopen sám stát. Uprostřed chladné noci se hasiči vydali na pomoc.

Kůň potřeboval naléhavou pomoc

Na místo byly těsně před půlnocí vyslány jednotky JRG Zawiercie a Sbor dobrovolných hasičů. Jednalo se o extrémně vyčerpaného koně, který uprostřed vlhké zimní noci uvízl v bahně a nebyl schopen se sám vyprostit. Pro hasiče nastal boj s časem. Zvířeti se nedařilo uvolnit z vlhkého vězení, ačkoli se o to snažil. Byl však čím dál tím více unavený a bylo jasné, že bez cizí pomoci zahyne.

Byl daleko od pevné země, nemohl se hýbat, nemohl ani sám stát, jak uvádí web Fakt. Hasiči byli naštěstí vybaveni technikou, která byla schopna zvíře vyprostit. Použili speciální pásy a také zdviž, aby mohli koně vyzvednout z bahna. Hasiči se nedokázali ke zvířeti přiblížit, museli tedy využít všechny možnosti.

Rychlost záchrany hrála důležitou roli

Při pohledu na zvíře bylo jasné, že se jedná o hru o čas. Kůň byl nesmírně vyčerpaný, jak se neustále snažil vyprostit z bahnitého sevření. Bohužel však situace byla horší a horší. Naštěstí hasiči dorazili na místo včas a zvíře zachránili. Záchrannou akci Okresní ředitelství státního hasičského sboru v Zawiercie sdílelo na Facebooku.

Kůň byl převezen k veterináři, který celou dobu při záchraně zvířete asistoval. V sousedním Rakousku se zase hasičům podařilo vyprostit srnku z vody z nezabezpečeného bazénu, což také nebylo vůbec jednoduché, jak jsme psali na SvětěKreativity.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]