Mocné přírodní prostředky proti nesnesitelné bolesti kloubů. Doslova dar z nebes

Fotografie: Depositphotos

Osteoartróza je velmi časté onemocnění, při kterém dochází k destrukci kloubní chrupavky a pod ní k prorůstání kosti. To může vést ke značnému postižení a omezení pohyblivosti.

Při osteoartróze dochází k rozpadu chrupavky, která pokrývá konce kostí v kloubech. S věkem se vyskytuje velmi často, obvykle postihuje osoby starší 40 let a častěji se vyskytuje po 65. roce života. Zůstává bolestivá a může postihovat různé části těla, včetně páteře, kolen, prstů na rukou a nohou a kotníků. Léčba je obvykle založena na konvenční farmakoterapii, která však může mít vedlejší účinky, zejména v dlouhodobém horizontu, potvrzuje lékařka Brenda B. Spriggs.

Různé léze osteoartrózy

Existují tři typy poškození: Když se kloubní chrupavky rozpadají a vytvářejí se v nich otvory a kost zůstává holá. Pak poškození samotné kosti, která se místy odvápňuje, což je také známé jako osteoporóza a tvorba osteofytů na okrajích kloubu, tj. abnormální růst kosti. Tyto léze jsou obvykle spojeny se zánětem kloubu. Příčiny této destrukce chrupavky mohou být způsobeny mechanickými jevy nebo biochemickými změnami struktury chrupavky.

Rizikovými faktory jsou věk, hmotnost, menopauza, genetika, úrazy nebo onemocnění kostí. Výsledkem je bolest a funkční nepohodlí, které nutí postiženého vyhledat odborníka. Některé přírodní prostředky, i když nemají nahradit lékařskou léčbu, mohou přinést značnou úlevu. Proto je vhodné je před zařazením do jídelníčku konzultovat s lékařem.

Babské rady na zmírnění problému

Osteoartróza patří mezi onemocnění, které postiženým nejen způsobují velké bolesti, ale zároveň dosti negativně ovlivňují pohybový aparát. Pomoci nám přitom nemusí jen lékař, ale existují i další možné přírodní cesty. Jak už věděly naše babičky, při artróze mohou pomoci různé bylinky a další rostliny, resp. různé odvary z nich.

1. Léčba pomocí zázvoru

Díky svému širokému využití může zázvor přinést úlevu při různých potížích, jako je nevolnost, nachlazení, bolesti hlavy a revmatické bolesti. Jeho antioxidanty, včetně gingerolu, působí protizánětlivě. Studie společnosti RMG Biosciences totiž zdůraznila schopnost zázvoru snižovat chronický zánět díky jeho složkám. Bylo prokázáno, že gingeroly, shogaoly a paradoly, které zázvor obsahuje, ulevují lidem od bolesti při artritidě.

Fotografie: Depositphotos

Chcete-li toho využít, smíchejte jednu polévkovou lžíci nastrouhaného čerstvého zázvoru, dvě lžičky medu a špetku skořice se dvěma sklenicemi vody. Směs přiveďte k varu, poté ji nechte vychladnout a poté ji dvakrát denně konzumujte.

2. Léčba pomocí kurkumy

Kurkuma obsahuje kurkumin, účinnou látku, která tělu dodává antioxidační a protizánětlivé účinky a podle této studie pomáhá předcházet artritidě. Stejně jako zázvor je kurkumin považován za pleiotropní molekulu, která se podílí na léčbě několika zánětlivých onemocnění. Podle studie publikované v časopise Springer plus se zdá, že má velký potenciál účinně léčit bolest spojenou s osteoartrózou.

Fotografie: Pixabay

Pro tento přípravek smíchejte 1 čajovou lžičku kurkumového prášku se sklenicí mléka a přidejte špetku černého pepře, abyste aktivovali blahodárné účinky koření. Zahřívejte asi 5 minut na mírném ohni a poté nechte vychladnout. Tato směs by se měla konzumovat dvakrát denně.

3. Léčba sezamovými semínky

Ačkoli v současné době neexistují žádné studie, které by hodnotily vliv sezamových semínek na pacienty trpící osteoartrózou, analýza ukázala, že mají pozitivní vliv na zlepšení příznaků a symptomů pacientů s osteoartrózou kolenního kloubu, a mohly by tedy být doplňkovým lékem na toto onemocnění. Chcete-li využít jejich účinků, namočte 1 čajovou lžičku černých sezamových semínek do 100 ml vody přes noc. Tento lék by se měl užívat ráno.

Fotografie: Depositphotos

Pomoci může změna životního stylu

Pro další pomoc při bolesti je nutná změna životního stylu, která může být cenná. Toho lze dosáhnout pravidelným cvičením, které navzdory všeobecnému přesvědčení může snížit bolest kloubů. Druhou možností, jak zhubnout, je zdravá výživa a zavedení potravin prospěšných při osteoartróze, jako je brokolice, citrusové plody, ryby bohaté na omega-3, česnek a zelený čaj. Udržování zdravé hmotnosti je nakonec nezbytné pro odlehčení kloubů a výrazné snížení bolesti kloubů, zejména kolenních a kyčelních.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]