Domácí prostředky a suroviny k dlouhodobé úlevě od bolesti kolen

Knee, Pain, Men, Senior Adult, Mature Adult

Bolest kolen postihuje podstatnou část společnosti. Příčiny mohou být různé. Sedavé zaměstnání, nedostatek pohybu, nebo naopak vyšší pohybová zátěž, která kolenům neprospívá. Kolena mohou bolet i v důsledku určitých degenerativních onemocnění, jako je revmatoidní artritida, nebo artróza. Pomoci si může člověk různými prostředky. Možností jsou samozřejmě i analgetika, avšak existují i jiné, šetrnější metody. Například léčba bolesti přírodní cestou.

Přírodní prostředky účinné proti bolesti kolene

Zde pro vás máme několik skvělých tipů, jak můžete podpořit zmírnění bolesti kolenních kloubů přírodní cestou:

  • Ananasový koktejl se skořicí a ovsem: ananas obsahuje bromelin, který je enzymem působícím proti zánětům, současně také pomůže proti bolestem. K zhotovení léčivého koktejlu budete potřebovat: sklenici čisté vody, šálek instantních ovesných vloček, lžíci medu, 3 šálky ananasových kousků, šálek pomerančové šťávy, 5 gramů mleté skořice, 42 gramů drcených mandlí. Nejdříve si v rendlíku přiveďte k varu vodu. Pak do ní přisypte ovesné vločky a povařte je. Mezitím si v mixéru rozmixujte kousky ananasu, pomerančovou šťávu, med, oříšky a skořici. Tekutinu pak vlijte k ovesným vločkám a dobře promíchejte. Nechte vychladit v lednici a podávejte s trochou ledu. Popíjejte každý den ráno na lačný žaludek.

  • Kokosový olej: je perfektním pomocníkem proti bolestem kloubů, protože mí analgetické i protizánětlivé účinky. Kokosový olej zahřejte například v mikrovlnné troubě a pomazávejte bolavá kolena těsně před spaním.

  • Jablečný ocet: má alkalizační účinky a je schopný rozpouštět v organismu toxiny. Léčivý roztok proti bolestem vytvořte takto: smíchejte dvě lžičky jablečného octa a dvě lžičky vody. Směs pak popíjejte pomalu po celý den. Možné je si z jablečného octa zhotovit i mazání na kolena. Když do něj přidáte trochu olivového oleje a důkladně promícháte, získáte léčivý prostředek, který vmasírujte do oblasti kolen jednou denně po dobu alespoň jednoho týdne.
  • Zázvor: snižuje obecně otoky, působí protizánětlivě a podpoří léčbu bolavých kolen. Léčivý nápoj připravíte následovně: rozdrťte kousek oloupaného zázvoru, pak přidejte trochu vody a deset minut vařte v malém rendlíku, pak tekutinu přefiltrujte přes jemné sítko a přidejte do ní med a citronovou šťávu. Popíjejte denně asi týden. Zakoupit si můžete i zázvorový olej a potírat kolenní klouby pravidelně třikrát denně a ucítíte kýžené výsledky.

Pomohou i citrony nebo mrkev

Kyselina citronová obsažená v citronech je schopná pomoci proti některým druhům artritid. Na léčivý obklad budete potřebovat teplý sezamový olej a kousky citronů, které umístěte do gázy a ponořte do oleje ze sezamu, pak přikládejte na bolavá kolena a nechte působit asi patnáct minut. Aplikujte tento obklad alespoň dvakrát denně a bolesti se vytratí. I mrkve je schopná zatočit s bolestmi kolenních kloubů. Má schopnost zpevnit vazy, podporuje proces hojení a tím vás tedy zbaví i bolestí. Koktejl s léčivým účinkem připravíte z dvou nastrouhaných a oloupaných mrkví a citronové šťávy. Skvěle pomůže i mrkvová šťáva.

Fotografie: Depositphotos, Freepik

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]