Mikrovlnná trouba dokáže věci, o kterých jste neměli ani tušení. Nastal nejvyšší čas na to je vyzkoušet

Fotografie: Depositphotos

Pokud vlastníte mikrovlnku, možná nemáte ani tušení, co všechno umí. Rozhodně byste to měli vyzkoušet.

Mikrovlnnou troubu zná každý jako přístroj, jenž dokáže ohřát jakékoliv jídlo. A asi nikdo nepřemýšlel nad tím, že má ještě mnohem více využití, která rozhodně stojí za to vyzkoušet. Pravděpodobně jste si vůbec neuvědomili, že se dá použít na tak neuvěřitelné věci, jako jsou ty, jež jsou popsány níže. Schválně, o kterých z nich jste věděli?

Odlepte známku z obálky

Pokud vám dorazil dopis, na kterém je pěkná známka a vy byste ji chtěli odlepit, bude stačit, když ji namokříte vodou a poté dáte do mikrovlnky. Stačí jen na 20 sekund a známka půjde snadno odlepit.

Opražte arašídy

Arašídy upražíte v mikrovlnce mnohem rychleji, než byste to udělali na pánvi. Stačí, když je dáte na talíř, pokapete rostlinným olejem a zapnete mikrovlnku na 1 minutu. Poté promíchejte a zapněte na další minutu. Jestliže chcete výraznější efekt, jednou nebo dvakrát ohřev zopakujte.

Dezinfekce houbičky

Nejprve si houbu opláchněte a poté ji dobře vyždímejte. Potom stačí, když ji dáte na 2 minuty do mikrovlnky, a tím zbavíte houbu více než 99 % bakterií.

Osvěžte chipsy

Určitě se vám už někdy stalo, že jste někde nechali otevřený balíček s brambůrkami a poté, když jste je ochutnali, už nebyly vůbec dobré. Na to vám také pomůže mikrovlnka. Dejte chipsy na papírový tácek a vložte ho na pár sekund do mikrovlnné trouby.

Dezinfikujte prkénko

Nejprve si obě strany prkénka přetřete citronem a poté ho vložte na minutu do mikrovlnné trouby. Následně už ho jen opláchněte vodou a prkénko bude opět čisté a svěží.

Fotografie: Depositphotos

Dokáže se vyčistit sama

Většina spotřebičů se rozhodně nedokáže vyčistit sama. Ale mikrovlnka to zvládne. Stačí, když do ní dáte vodu s citronem rozkrojeným napůl a zapnete ji na 5 minut na střední ohřev. Na závěr už vše jen otřete papírovým hadříkem.

Jednoduchá míchaná vajíčka

Mysleli jste si, že se vajíčka do mikrovlnné trouby nemohou dát? To je omyl! Dejte vejce do hrnečku, přidejte sýr, sůl, pepř a cokoliv dalšího, na co máte chuť, důkladně vše promíchejte a nalijte na talíř. Poté připravenou směs už jen vložte na 45 sekund do mikrovlnné trouby.

Fotografie: Depositphotos

Sušení bylinek

Položte si bylinky na papírový ubrousek a zapněte mikrovlnku. Podle druhu bylinek a jejich množství si sami musíte zvolit dobu sušení a výkon.

Pryč s cibulovým zápachem

Když dáte cibuli na 30 sekund do mikrovlnné trouby, už nikdy vás nebude trápit to, že při krájení cibule pláčete. Vyzkoušejte to.

Osvěžte chléb

Suchý chléb si zabalte do vlhké papírové utěrky a vložte ho na 10 sekund do mikrovlnné trouby. Po takové chvíli bude chléb chutnat jako čerstvý.

Nenamáčejte fazole a hrách

Fazole, hrách nebo čočka se uvaří rychleji, když je přes noc namočíte. Pokud jste na to zapomněli, nic se neděje. Máte totiž mikrovlnnou troubu. Nasypejte vámi zvolené luštěniny do misky s vodou a trochou jedlé sody. Vložte do mikrovlnky na 10 minut a poté vyjměte a počkejte asi 30 minut. Je to lepší než čekat několik hodin.

Zdroj: TasteOfHome

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]