Dívka koupila jídlo bezdomovci. Ze vzkazu, který dostala, běhá mráz po zádech

Fotografie: PxFuel

Když se Carey rozhodla pomoci neznámému muži, netušila, jak velký šok ji posléze čeká. Něco takového byste asi nerozdýchali.

Dalo by se to popsat téměř jako osudové setkání. Nestává se totiž často, že na člověka, který potřebuje pomoci, narazíte hned dvakrát za sebou. Pokud totiž v prvním případě nic neuděláte, můžete to v tom druhém ještě napravit. A přesně takovou šanci dostala mladá maminka Carey Fischerová z USA.

Fotografie: Freepik

Obyčejná cesta do práce se zvrtla

Nikdy by ji nenapadlo, že právě tento den bude něčím výjimečný. Začal totiž docela obyčejně – její cestou do práce. Mířila do řetězce Dunkin Donuts, kde je zaměstnaná jako prodavačka. Už cestou za kasu potkala omšele vypadajícího bezdomovce, který se snažil zpěvem na ulici vydělat pár drobných. Připadal jí však stejný jako desítky jiných, takže ho nechala být a šla si po svých.

Fotografie: Pixabay

Ovšem jak se zdá, jejich cesty se rozhodně rozejít neměly. Téhož dne ho totiž spatřila před sebou ve frontě v restauraci, kam si sama odskočila mezi přednáškami v odpolední škole. Nevypadal šťastně – naopak. Neustále přepočítával svůj skromný obnos peněz, složený z několika drobných mincí, a evidentně uvažoval, co si za něj může dovolit. A právě tehdy to už Carey Fischerová nevydržela a rozhodla se mu koupit ze svého nejenom oběd, ale i kávu.

Příjemný rozhovor se změnil v drama

Pokud vás zajímá, kolik měl tento muž u sebe, prozradíme vám, že se jednalo o pouhý jeden dolar. Jak asi tušíte, nebýt Carey, onen muž by si žaludek příliš velkým množstvím jídla nezaplnil. Když ho však Carey odvedla k nedalekému stolu, netušila, že se nakonec bude moci těšit na víc než jen na příjemnou konverzaci. Během hovoru se totiž o onom záhadném muži dozvěděla mnoho zajímavých a zároveň smutných informací o jeho životě.

Fotografie: PxHere

Naléhala na něj, takže jí prozradil, že se jmenuje Chris. A to nebylo všechno. Podělil se s ní o detaily svého pohnutého osudu. Hovořil o závislosti na drogách i o tom, jak mu zemřela matka. A nezapomněl také poznamenat, že na podobné jednání rozhodně není zvyklý, protože lidé se k němu stavějí spíše odmítavě a nepřívětivě.

Šok ze vzkazu na rozloučenou

Když bylo jídlo snědeno, rozhodl se Chris jít zase svou cestou. Ještě předtím však vložil trochu udivené Carey do dlaně malý lísteček se vzkazem. Když si ho po jeho odchodu přečetla, málem se rozplakala. Stálo na něm totiž toto: „Dneska jsem měl v plánu se zabít. Ale neudělám to – díky vám, krásna osobo.“ Vypadá to, že čin mladé maminky zachránil tomuto muži život. Takovou sílu totiž mohou dobré skutky mít – a to i ty nepatrné.

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]