Policisté pomohli 91letému muži, který stál na ulici se slzami v očích. Ocitl se totiž v nezáviděníhodné situaci

Fotografie: Depositphotos

Starší lidé bývají velice často odkázáni na pomoc druhých. Co si ale mají počít, když nikoho, kdo by jim pomohl, zrovna nemají.

Pomoc starším lidem by měla být pro každého člověka něčím, nad čím by se neměl ani pozastavovat a prostě to dělat automaticky. Dost často se totiž stává, že senioři potřebují pomoc od mladších lidí, protože bez ní jsou bezradní. A v tomto případě tomu tak opravdu bylo. Ještěže se zrovna v blízkosti nacházeli policisté.

Bankomat mu zablokoval kartu

Jednadevadesátiletý muž si chtěl vybrat své peníze z automatu. Vždy to s ním dělala jeho vnučka, ale tentokrát bohužel nemohla. On z toho byl tak nervózní, že třikrát zadal špatně svůj PIN kód a bankomat mu zablokoval jeho kartu. Jakmile si toho všiml, neudržel slzy. Jako by se jeho svět během vteřiny zhroutil. Naštěstí se v okolí nacházel policista, který staršímu muži pomohl.

Fotografie: Depositphotos

Nevěděl, co má dělat

Staří lidé si často musí se vším poradit sami, protože kolem sebe nemají nikoho, kdo by jim pomohl. Bohužel někdy je jejich samostatnost omezená, protože kolem jsou stále nové věci, které oni neznají. Když se jednadevadesátiletému seniorovi stalo, že mu bankomat zablokoval kartu, bylo naprosto jisté, že peníze už zpátky nedostane. Naštěstí se poblíž objevil policista, který se rozhodl staříkovi pomoci.

Policista ho zachránil

Policista si všiml, že u bankomatu stojí právě tento senior. Všiml si ho kvůli tomu, že si rukávem otíral slzy, které se mu kutálely po tvářích. Policista společně se svými kolegy staříka oslovil a ten jim řekl, že mu bankomat nechce vrátit kartu. Brzy zjistili to, že je jeho karta zablokována.

Fotografie: Depositphotos

On jim řekl, že ty peníze potřebuje, protože si musí nakoupit, aby měl co jíst. Strážníci ani chvíli neváhali. Zavolali do banky a nakoupili pánovi potraviny. Také mu zavolali jeho pečovatelku. Sami policisté řekli, že to byla nejkrásnější služba v jejich životě. Úsměv a poděkování starého pána totiž stály za to.

Zdroj: Polska Go

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]