Děti, které se rodí jednou za 55 milionů porodů, přišly na svět v Česku. Je to historický zázrak, tvrdí lékaři

Fotografie: Depositphotos

Paterčata narozená po přirozeném těhotenství se vyskytují jednou z 55 milionů porodů. Třiadvacetiletá žena porodila na pražské klinice 4 chlapce a jednu dceru.

Narození dvojčat je vždy vzrušující událostí pro rodiče i lékaře. V jednom malém českém městě však došlo k neobvyklé události, která se stává jen jednou za několik století. Když se Alexandra dozvěděla, že čeká dítě, měla obrovskou radost. Těhotenství probíhalo dobře, protože žena byla mladá a zdravá. Když při prvním ultrazvuku zjistila, že má pod srdcem více než jedno dítě, přijala tuto zprávu s klidem. S manželem se těšili, že se stanou rodiči dvou dětí najednou, protože už měli v rodině dvojčata. Jak se však ukázalo, čekaly je ještě další novinky.

Nejdříve šok, poté pláč

Nastávající maminka se poctivě zúčastnila všech plánovaných lékařských kontrol. Na jedné z nich se však objevilo na ultrazvuku něco nečekaného. Nejprve ultrazvuk ukázal dvě bijící srdíčka, pak se ukázalo, že jde o čtyřčata, a teprve měsíc před porodem lékař zjistil, že Alexandra porodí paterčata! Maminka se tehdy neubránila pláči. Dle jejích slov to ale nebylo ze strachu, ale štěstím. Koneckonců, ne každý žena je pro takové poslání „vybrána“. Pět dětí se rodí jednou za několik staletí!

Vícečetná těhotenství nejsou v rodině Kiňovových neobvyklá. Mají v příbuzenstvu dokonce páry dvojčat. Mladá maminka snášela těhotenství dobře, mohla spát na boku a neměla žádné problémy s dýcháním. Plánovala, že bude děti kojit, stejně jako kojila svého staršího syna. Nadcházející porod paterčat byl pečlivě připraven jak nastávajícími rodiči, tak personálem nemocnice. Do nemocnice se sjeli lékaři z jiných českých měst, aby viděli zrození tohoto zázraku.

Všechno dobře dopadlo

Porod proběhl císařským řezem ve 31. týdnu těhotenství. Trvalo to necelou hodinu. Každé z dětí váží v průměru 1200 gramů (1240, 1318, 1340, 1050, 1250). Děti měly menší problémy s dýcháním, ale nebyly v bezprostřední ohrožení života. Rodiče svým malým uzlíčkům dali krásná jména Daniel, Michael, Martin, Alex a Tereza.

Fotografie: Freepik

Novopečení rodiče paterčat obdrželi mnoho gratulací a darů jak od místních českých obyvatel, tak od státu. Mamince byla zajištěna sociální organizací rovněž pomoc profesionální chůvy. Celá země netrpělivě čekala na příchod těchto dětí, protože podle statistik z roku 1949 nebyl žádný takový případ zaznamenán. Jde o první zaznamenaný případ narození paterčat v historii České republiky.

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]