Před 25 lety se narodila první přeživší sedmerčata. Podívejte se, jak vypadají dnes

Fotografie: Depositphotos

Mladá rodina obsadila titulní stránky novin po celém světě, protože v roce 1997 přivítala na svět první sedmerčata.

Zkuste si celou tu situaci představit. Jste těhotná a jdete na ultrazvuk, jste celá natěšená, že se třeba konečně dozvíte pohlaví vašeho vytouženého miminka. Bude to chlapec, nebo dívka? Je známo, že asi přibližně každý šestý porod končí narozením dvojčat. Zpráva, kterou uslyšíte při ultrazvukovém vyšetření, vám ale vyrazí dech. V tomto příběhu totiž není řeč o dvojčatech – Bobbi se totiž dozvěděla, že má v břiše rovných sedm dětí! A pokud je známo, bylo to poprvé v historii.

Jak to šlo?

Americký pár Bobbi a její manžel Kenny McCaughey se v roce 1997 dozvěděli, že čekají sedm dětí. Naštěstí porod proběhl v pořádku a všech sedm dětí přežilo. Dne 19. listopadu 1997 se rodičům narodili čtyři chlapci a tři holčičky. Rodiče se stali světoznámými, a díky společnému příběhu se dokonce objevili na titulní stránce časopisu Time. Nejslavnějším sedmerčatům je letos 25 let. A zdá se, že se všem daří dobře, protože buď studují, nebo pracují.

„Myslím, že jsme se všichni stali velmi nezávislými a našli jsme své vlastní talenty a různé schopnosti,” říká jeden ze synů McCaugheyových. Když se před 25 lety v nemocnici v Iowě děti narodily, a navíc devět týdnu před termínem porodu, byli manželé Bobbi a Kenny považováni za fenomén. Média jejich příběh milovala.

Utichl mediální cirkus

I když jim bylo jen pár dní, objevili se ve své první televizní show. Už odmalička měli různé zájmy. Jsou si stále velmi blízcí, ale vždycky rádi trávili čas s přáteli a věnovali se svým vlastním aktivitám, říká jejich matka. Pro většinu rodičů je jejich každodenní život úplně jiný, když se děti odstěhují z rodného domu. Vše najednou ztichne. To je rozhodně případ i Bobbi a Kennyho, kteří byli zvyklí, že je jejich dům přeplněný dětmi.

Byla to pořádná změna. Na jednu stranu spolu s Kennym tráví mnohem více času a mohou dělat spoustu toho, co dříve chtěli, ale nemohli, na druhou stranu jim chybí mít celou partu doma, řekla Bobbi. Mediální cirkus, který se kolem rodiny po narození sedmerčat rozjel, také utichl. To však rodina vnímá pozitivně.

Rodina se bude rychle rozrůstat

Bobbi i Kennyho lidé často poznávají, protože se příliš nezměnili a vypadají jako dříve, když jejich obličeje plnily různé noviny i časopisy. Děti už naštěstí nikdo nepoznává. Rodiče se nyní rozhodli prodat dům se sedmi ložnicemi, ve kterém děti vyrostly, a také se stali prarodiči. A pravděpodobně se v budoucnu stanou prarodiči ještě mnoha a mnoha dětí. Níže se můžete podívat na minidokument, který byl o sedmerčatech natočen, když jim bylo 18 let.

Zdroj: Today