Vzácný porod (1 z 200 milionů) lékařům nahnal husí kůži

Fotografie: Depositphotos

Přirozeně otěhotnět s trojčaty, to je velká vzácnost. Tomuto mladému páru se poštěstilo, a navíc se ukázalo, že jejich trojčata připadají jen na 1 z 200 milionů porodů.

Taková vzácná trojčata se podle deníku OnlineNytt rodí jen jednou za 200 milionů porodů. Není se co divit, že si získala mediální pozornost, která trvá dodnes. Dnes už dvouleté chlapce sleduje na Instagramu více než 30 000 lidí. Jejich maminka teď zavzpomínala na období, kdy teprve měli přijít na svět. Zpočátku totiž od lékařů dostávali matoucí informace.

Nejprve nakoupili kupu holčičího oblečení

Mladý manželský pár žije v anglickém Cheshiru. Když šli Gina Dewdney a její manžel Craig na první těhotenský ultrazvuk, byli přesvědčeni, že čekají dvojčata. Později se však ukázalo, že je tu ještě třetí hlavička. Nemohli tomu vůbec uvěřit. Tři děti, to je pěkná nadílka. Navíc se ukázalo, že jde o mimořádně vzácná trojčata. Byla totiž identická a sdílela tak jen jednu placentu. Před tímto konečným verdiktem však došlo k několika nepřesným odhadům.

Nejprve se podle ultrazvuku zdálo, že budou mít dvě identické holčičky a jednoho chlapce. Když už rodiče nakoupili spoustu holčičích oblečků, ukázalo se, že všechna miminka jsou chlapci a všichni tři budou vypadat úplně stejně. Trojčátka se nakonec narodila ve 31. týdnu těhotenství a jejich narození nedělily ani dvě minuty.

6 týdnů po porodu jí lékař sdělil zásadní novinku. V nemocnici nikdy nic takového neviděli

Jeden z chlapců se narodil v plodovém vaku

Při porodu se ukázalo, že těhotenství bylo ještě mnohem vzácnější, protože jeden z chlapů se narodil v plodovém vaku. Z toho jej museli osvobodit až zdravotníci. I toto je vzácná situace, ke které dochází přibližně jednou za 80 000 porodů. Roztomilé uzlíčky však putovaly na jednotku intenzivní péče a nějakou dobu strávily v inkubátoru. Po šesti týdnech mohli být Jimmy, Jensen a Jaxson propuštěni domů.

„Být mámou je ta nejlepší práce, jakou jsem kdy měla. Je to ta nejtěžší práce, ale teď ji naprosto miluji, i přes nedostatek spánku a návštěvy v nemocnici,“ citovalo maminku BBC. Je zřejmé, že starost o tři miminka musí být nesmírně vyčerpávající. To nejhorší už však mají za sebou. Vzácná trojčátka brzy oslaví tři roky a stala se také hvězdami Instagramu.

Maminka Gina Dewdney jim založila jejich vlastní instagramový účet a dělí se tu o každodenní radosti i strasti při výchově této malé smečky. Inspiraci u ní hledají i další maminky, protože zkušenosti s výchovou trojčat má opravdu jen málokdo. Na SvětěKreativity se můžete podívat na další vzácné těhotenství. Mladému páru se narodily tři identické holčičky.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]