Doktoři odepřeli těhotné ženě péči kvůli tomu, že „bylo moc brzy“. Následovalo však 30 minut chaosu

Fotografie: Nicu Buculei / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Ženu s poměrně silnými kontrakcemi poslala porodní asistentka domů, protože se jí zdálo, že na porod je ještě času dost. Po půl hodině doma však žena porodila v koupelně.

Zdravotnický personál má opravdu náročnou práci. Je neustále pod tlakem a musí se umět rychle rozhodovat bez toho, aby někde udělal chybu. V jeho případě totiž mohou být chyby naprosto fatální. Následně to někoho stojí život, nebo si nese těžké následky na zdraví. Proto na takových pozicích často vzniká třeba i syndrom vyhoření. Co pak dělat, když se něco takového povede? Přece jen jsou to také pořád lidé jako my, ale mají být dostatečně proškoleni na to, aby se to nestávalo.

Kontrakce a rychlá cesta do nemocnice

Těhotná žena ve 37. týdnu těhotenství přijela rychle do Kaiserovy nemocnice, protože trpěla silnými kontrakcemi. Porodní asistentka řekla, že dilatace je dost velká a kontrakce přicházejí každých 7–9 minut. Nikdo nečekal, že v ten den porod může přijít. Žena dostala pouze instrukce, aby se v případě zhoršení situace vrátila zpět. Bylo to ale prý velmi nepravděpodobné. Následně ji tedy poslali domů a očekávali její porod až druhý den. Vše se nakonec překvapivě rozjelo velmi rychle.

Porod v koupelně

Po návratu domů se celá záležitost odehrála během okamžiku. Zabralo to pouhých 30 minut, a navíc všechno natočila domovní kamera. Manželé dorazili do domu a zabouchly se za nimi dveře. Následně si šla žena dát sprchu na zmírnění kontrakcí, ale místo toho u ní začal porod. Než stihla přijet přivolaná záchranná služba, dítě už bylo na světě. Kamera tedy zachytila moment, kdy v jedné chvíli záchranáři vstupují dovnitř a v další už vynáší matku i s dítětem na nosítku.

Video se stalo opravdovým hitem potom, co ho zveřejnila a sestříhala sestra dotyčné. Lidé začali pochybovat o kvalitě nemocniční péče v Kaiserově nemocnici. Nejednalo se totiž o zcela standardní postup. Podle jejich pokynů by ženy rodící poprvé měly přijít, když se kontrakce objevují každých 3–5 minut a trvají 45–60 sekund. Ženy rodící znovu – když se kontrakce objevují každých 5–7 minut. Sama dvojnásobná rodička má z celé záležitosti dost znepokojený pocit, protože cítila, jak na ni byl vyvíjen tlak, aby opustila pracoviště a vyčkala v domácnosti.

@surenamariee unmedicated, unplanned home birth.. 🫣 my sister is so strong!! 💪🏼💗 #fyp #homebirth #birthstory #foryou ♬ original sound – Surena

Když se dostala do porodnice, lékaři se jí báli i jen „dotknout“, nikdy předtím nic podobného neviděli

Nebezpečí porodu doma

Porody bez jakékoliv lékařské asistence jsou opravdu nebezpečnou záležitostí, která může skončit špatně. Při neodborném zacházení s dítětem existuje možnost, že dojde až k jeho smrti. Snažte se o všem včas informovat dopředu. Porodnice dnes už nabízí různé alternativní metody porodu a chtějí vyhovět vašim přáním

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]