Jak vyčistit pánev i od těch největších a trvalých nečistot, které nelze umýt vodou? Hospodyňky objevily tajný způsob

Fotografie: Pixabay

Umývání nádobí nepatří mezi nejoblíbenější činnosti lidí, a proto si mnoho z nich raději pořídí myčku. Ta si však neporadí se špinavou pánví, kterou je potřeba umýt ručně.

Mytí nádobí nemá nejspíše nikdo příliš v lásce a z tohoto důvodu byly vynalezeny myčky, jež lidem velmi usnadňují starost o domácnost. Díky myčce nádobí lidé ušetří čas i peníze, což je skvělou zprávou. Horší je, že občas si myčka neporadí s velmi znečištěným nádobím a je poté potřeba vyzkoušet několik triků. Ty mohou pomoci se znečištěným nádobím.

Zaschlé nečistoty a mastnota

Jestliže alespoň občas umýváte nádobí, pravděpodobně už víte, že mastnota a zaschlá špína se umývá nejčastěji. V takové chvíli je lepší nádobí nechat odmočit v teplé vodě s prostředkem na mytí nádobí. Občas nepomůže ani tento trik a je nutné zvolit jinou metodu, díky které odstraníte mastnotu a jiné nečistoty.

Jednoduchý trik s čajovým sáčkem

Nemusíte nutně používat přípravky plné chemie, když potřebujete vyčistit velice špinavou pánev. Postačí vám k tomu totiž také čajový sáček, který si poradí i s velkým znečištěním. Do pánve nalijte horkou vodu buď z vodovodu nebo z varné konvice. Do této horké vody dejte sáček s čajem a počkejte 15 minut.

Jakmile uplyne tato doba, můžete čajový sáček vyhodit do koše. Hned poté si můžete všimnout, že z pánve se uvolnily veškeré nečistoty. Dobrou zprávou je to, že můžete použít nový nebo již použitý čajový sáček. Čaj pánev nijak nepoškodí, a přitom z ní dokáže uvolnit velké množství nečistot.

Fotografie: Pixabay

Využijte kávovou sedlinu

V případě, že vás příliš nezaujal nápad s čajovým sáčkem, můžete vyzkoušet metodu s kávovou sedlinou nebo s hořčicí. Do větší mísy si dejte 2 nebo 3 lžíce kávové sedliny a přidejte trochu vody tak, aby vznikla směs pasty. Poté si k práci vezměte houbičku na nádobí a společně s přípravkem umyjte špinavou pánev. Díky této směsi by se vám mělo podařit odstranit z pánve vodní kámen.

Fotografie: Depositphotos

Zdroj: RealHomes, TasteOfHome