Lékař tvrdil, že 13letý chlapec simuluje. Ignorací tohoto příznaku mu zničil život

Fotografie: Depositphotos

Když tehdy 13letému Pawlu Rekovi během školního výletu začalo být nevolno, jeho učitel rozhodl, že ho domů odvede kamarád. Domníval se, že pouze simuluje.  

Paweł měl od dětství v těle implantovaný ventil na odtok mozkomíšního moku, který byl zásadní pro jeho zdraví. V osudný den došlo k prasknutí chlopně, což vedlo k vážným zdravotním komplikacím. Během výletu Paweł začal pociťovat silné bolesti hlavy a nevolnost, která vyústila ve zvracení. Tyto příznaky byly jasným signálem, že se děje něco vážného.

Učitel signály přehlížel, šlo podle něj o simulaci

Přestože Pawełovy symptomy naznačovaly akutní problém, učitel nerozpoznal závažnost situace a nařídil jeho kamarádovi, aby ho odvedl domů místo toho, aby vyhledal okamžitou lékařskou pomoc. Prasknutí chlopně ventilu je podle webu Parenting velmi závažný stav, který vyžaduje okamžitou lékařskou intervenci. Bez rychlé a adekvátní reakce může dojít k fatálním následkům.

Když Paweł dorazil domů, jeho stav se rychle zhoršoval. Bolest hlavy a nevolnost pokračovaly a jeho rodina se rozhodla okamžitě vyhledat lékařskou pomoc. Bohužel, i přes rychlý zásah lékařů, už bylo pozdě. Prasklá chlopeň způsobila kritické komplikace, a jak bylo následně zveřejněno na sociální síti, Paweł svůj boj o bezstarostný život prohrál. Dodnes se potýká s trvalými následky a z vitálního chlapec je hoch odkázaný na péči okolí.

V nejoblíbenější oblasti českých dovolenkářů nyní hrozí zdravotní riziko, před kterým lékaři důrazně varují

Učitel pochybil, fatální chyba mu změnila celý život

Tento tragický příběh je bolestnou připomínkou důležitosti včasného rozpoznání a adekvátní reakce na zdravotní nouze. Učitelé, kteří mají na starosti děti, by měli být vyškoleni k rozpoznání příznaků závažných zdravotních problémů a měli by vědět, jak správně reagovat. Na základě této tragédie by školy měly přehodnotit své postupy a zajistit, aby učitelé byli lépe informováni v oblasti první pomoci.

Také je důležité, aby rodiče a pečovatelé dětí s vážnými zdravotními problémy informovali školu o specifických potřebách těchto dětí a rizicích spojených s jejich stavem. Opakem toho jsou učitelé, kteří jsou ochotni pro děti s handicapem obětovat své pohodlí. Jedná se například o učitele, který postiženou holčičku nesl na zádech, aby mohla na školní výlet. To je příběh, o kterém jsme čtenáře deníku SvětKreativity rovněž informovali.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*