V nejoblíbenější oblasti českých dovolenkářů nyní hrozí zdravotní riziko, před kterým lékaři důrazně varují

Fotografie: Freepik

Některé oblasti Itálie a také Černé hory sužují mořští živočichové připomínající ohnivé červy. Jejich bodnutí může člověka vážně ohrozit.

Některé oblasti kolem Jaderského moře zřejmě nebudou mít tuto sezónu tolik návštěvníků, jak jsou z předchozích období zvyklé. Italskou Kalábrii, Sicílii, Apulii a Černou horu ohrožují takzvaní ohniví červi, mořští jedovatí živočichové, kteří mohou člověku bodnutím jejich štětinami přivodit vážné zdravotní problémy.

Nenechte se zmást jejich vzhledem

Ačkoli se jedná o červa, nevzbuzuje příliš strachu, jak by ale v tomto případě měl. Živočichové jsou barevní a působí na první pohled neškodně, ale pro člověka jsou velice nebezpeční, zvláště dostane-li se do kontaktu s jejich jedovatými štětinami. Řeč je o hermodici ohnivé, které se přezdívá ohnivý červ. Najít je můžete v hlubinách moře, ale tentokrát zavítali i na mělčinu. Příčinou je oteplování moře, jak uvádí Blesk.

Živí se ostnokožci, hvězdicemi, sasankami nebo gorgoniemi, ale rozhodně nepohrdnou ani mrtvolami ryb. Nemusíte se bát, že by vás sami od sebe napadli, nemají ve zvyku útočit na lidi, problém však spočívá v jejich vzhledu, který klame o jejich povaze. Lidé je považují za zajímavé a dá se říct, že i roztomilé. Mají pak tendenci je hladit a sahat na ně, jak píše server Novinky.

Turisti se v oblíbené lokaci na dovolenou stále více setkávají s tímto „zrcátkovým podvodem“

Směs nebezpečných toxinů

Jenže špičky jejich štětin obsahují směs nebezpečných toxinů, které jim slouží jako zbraň pro zabití kořisti. Jakmile se píchnete, mohou vám způsobit zánět a jejich jed vážné kožní problémy. Pokud se tak stane, ihned vyhledejte lékaře. Užijte si dovolenou ve zdraví a buďte obezřetní na každém kroku. O některých dalších skrytých hrozbách, které vás mohou potkat na dovolené, jsme již psali na SvětěKreativity.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*