Turisti se v oblíbené lokaci na dovolenou stále více setkávají s tímto „zrcátkovým podvodem“

Fotografie: Depositphotos

Pokud se letos chystáte vyrazit s autem na jih Evropy, měli byste vědět o podvodném triku, jejž zlodějské gangy zkouší na projíždějící turisty.

Rakouský deník Heute informoval o stále přibývajících hlášeních rakouských turistů, kteří se stali oběťmi zrcátkových podvodníků. Tento trik byl prozatím zaznamenán především v Itálii, ale dávat byste si měli pozor všude. Podívejte se, jak se z vás zloději budou snažit vytáhnout peníze a jak se v takové situaci zachovat.

Podvodníci vás přesvědčí, že jste poškodili jejich auto

Podvodníci našli nový trik, jak vydělat na nic netušících turistech, kteří se vydali autem na dovolenou. Případy byly prozatím hlášeny z Itálie. Čerstvou zkušenost s podvodníky má manželský pár z Rakouska, jenž se stal obětí tohoto podvodu na dálnici nedaleko italské Florencie. Podvodníkům raději zaplatili, vy to ale nedělejte.

Celý trik spočívá v tom, že podvodníci si vyhlédnou vaše auto a hodí po něm kámen nebo jiný předmět. Jde jim o to, aby řidič v autě zaznamenal podezřelý zvuk. Poté oběť předjedou ve svém voze a signalizují, abyste zajeli ke krajnici nebo na parkoviště. Tady vám naštvaný řidič ukazuje zpravidla rozbité zrcátko svého auta a přesvědčuje vás, že vy jste viníkem.

Podvodníci mají opět velký úspěch s podvodnými zprávami. Podle tohoto znaku je poznáte na první pohled

Všechno vypadá velmi věrohodně

Je však ochoten celou záležitost rychle vyřídit na místě. V mobilu vám ukáže, kolik stojí oprava zrcátka na jeho autě a takovou částku po vás také požaduje v hotovosti. Vystrašení a zmatení turisté raději vytáhnou peněženku a požadovanou částku zaplatí. V případě rakouského páru to bylo 560 eur, tedy přes 13 000 Kč. „Tito podvodníci jsou velmi dobře organizovaní a extrémně sofistikovaní. Všechno vypadalo velmi věrohodně a proběhlo rychle,“ řekl podle deníku Webniusy poškozený rakouský pár.

Fotografie: Erando89 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Pokud se vám něco podobného přihodí, pak nepanikařte a podvodníkům nezastavujte. Pokud se s nimi však dáte do řeči, trvejte na přivolání policie. To podvodníky většinou odradí a dalšího jednání se zdrží. V žádném případě také nepřistupujte na platbu v hotovosti. Na SvětěKreativity jsme upozorňovali i na nový trik zlodějů aut. Využívají zákeřnou metodu s lahví pod kolem.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*