Žena koupila údajně bezcennou cetku na bleším trhu. Až 3. odborník odhalil na prstenu vzácný detail

Fotografie: Depositphotos

Na bleším trhu lze najít zajímavosti. Občas můžete narazit na jedinečnou příležitost, jako tomu bylo v případě Britky, která si na trhu koupila prsten. To ještě tehdy netušila, že jí přinese jmění.

Žena tento prsten nosila každý den po dobu 30 let, než objevila tajemství, které navždy změnilo její život. Inu, když spatříte předmět, který se vám líbí a za výhodnou cenu, je těžké se ho jen tak vzdát. Je to hold příležitost, které jen tak někdo nemůže odolat, byť ten samotný předmět třeba vůbec nepotřebuje. Stejně tak tomu bylo i u tohoto prstenu, který také čistě sloužil k uspokojení potřeb Britky.

Prsten upoutal její pozornost

V roce 1980 šla tato žena na bleší trh poblíž Londýna. Koupila si tam prsten asi za 50 PLN (kolem 250 KČ). Za prsten z bazaru byla cena dost vysoká, ale žena neodolala. Na prstenu bylo totiž něco zvláštního a Britka prostě věděla, že si ho musí koupit. Nikterak ho nezkoumala, alespoň tedy do té 30leté doby, než se o něj začala zajímat trochu více. Zkoumala jeho historii a samozřejmě se také zajímala o hodnotu.

Návštěva klenotnice jí změnila život

Tak trochu naivně se rozhodla, že prsten vezme ke klenotníkovi, aby ho zkontroloval. U něj se po dlouhé době nošení klenotu dozvěděla takřka nevyčíslitelnou částku. Podle studií byl prsten totiž vyroben z 26karátového diamantu v 19. století. Jessica Wyndham, klenotnice, která prsten prohlížela, informovala majitelku, že vlastní mimořádně cenný předmět. Jako specialistka má jen velmi zřídka příležitost vidět tak jedinečné prsteny.

Žena koupila za 100 Kč obraz kvůli pěknému rámu. Nyní jde do aukce za téměř 6 milionů Kč

Tuto odhadovanou hodnotu vůbec nečekala

Jak se ukázalo, prsten měl hodnotu jmění. Odborníci jej ocenili na přibližně 2 miliony PLN (11 000 000 KČ). Majitelka tuto sumu vůbec nečekala. Když ho kupovala, byl špinavý a netřpytil se jako skutečný diamant. Žena se ho samozřejmě rozhodla prodat na aukci a je jasné, že obdržela zcela odpovídající částku, ne-li vyšší. Rozhodně se bude jednat o takovou, která jí zajistí do konce života a možná i generacím poté.

Zdroj: Planeta PL

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]