Matka 3 dětí se ze stresu pravidelně přejídala. Zhubla 90 kg, aniž by omezila cukry a mléčné výrobky

Fotografie: ParentingPatch / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

„Nepoznala jsem se ve své nejvyšší váze a nepoznávám se ani teď,“ řekla Samantha Van Kauwenberg Newsweek poté, co několik let bojovala se svou váhou.

Matka tří dětí používala jídlo jako mechanismus zvládání stresu, ale po čase se to zvrtlo natolik, že její váha dosáhla vrcholu, který činil 175 kilogramů. To se odehrávalo během května roku 2020. Jednalo se o 27letou ženu, která bohužel často volila rychlá řešení, jak zhubnout. K tomu všemu nenáviděla své tělo, jež zdeformoval syndrom polycystických ovarií (PCOS), který vysvětluje studie NCBI. Kvůli tomuto syndromu měla tato žena hubnutí mnohem složitější.

Jedna z hlavních příčin neplodnosti u žen

PCOS způsobuje vyšší produkci androgenů, což jsou mužské hormony. Rozumí se, že způsobuje zvětšené vaječníky nebo malé cysty na vaječnících. Hormonální nerovnováha může ovlivnit ženský menstruační cyklus, což dělá PCOS jednou z hlavních příčin neplodnosti u žen. S vysvětlením této teorie přišlo Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Podrobnosti o něm píše např. iDnes.

Stala se inspirací pro svoje fanoušky

Případy bývají dost vážné, ale mezi nimi se zrodila právě hrdinka Van Kauwenberg, která svůj silný příběh sdílela na svém TikToku. Ona sama doufala, že tím poskytne jasné světlo všem bezmocným v hubnutí. Poukázala na svůj rapidní úbytek váhy, a dokonce bez omezení sacharidů, mléčných výrobků nebo cukru. Stejně tak pojmenovala toto nyní virální video s několika miliony zhlédnutími. Není divu, že je na sebe pyšná, když dokázala zhubnout neuvěřitelných 90 kilogramů.

@samanthavankauwenberg ✨REALISTIC✨ PCOS & weightloss content #transformation #GlowUp #weightlosstransformation #gymmotivation #weightloss #fitnessmotivation #pcosweightloss #pcosproblems #pcosbelly ♬ original sound –

Matka 3 dětí byla znechucená ze své zanedbané postavy. Zhubla 52 kg a je doslova k nepoznání

Hubnutí zmírnilo všechny Samantiny příznaky PCOS a ona sama si uvědomila, že trestání těla a omezování se pomocí diet nefunguje.  V minulosti totiž zkoušela vynechávat jídla, cvičit s vysokou intenzitou nebo vynechávat sacharidy. Nic z toho však nefungovalo. Uvízla v cyklu touhy zhubnout, ale diety a přísná cvičení ještě více zhoršily její příznaky PCOS. Nyní tedy připisuje svůj neuvěřitelný úbytek hmotnosti udržitelnému deficitu kalorií. Podle ní to rozhodně pomohlo o mnoho více než módní diety či omezující rutiny. Pro mě je její přístup inspirující a v redakci jsme o podobném tématu psali již minulý měsíc.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]