10 druhů ovoce, které můžete s klidným svědomím jíst i při hubnutí

Jakmile se někdo snaží o redukci váhy, konzumuje raději zeleninu a ovoci příliš nakloněn není. Většina lidí má zafixováno, že ovoce = cukr, což k hubnutí moc nepřispěje. Některé druhy ovoce by se skutečně nemělo konzumovat ve velkém, pokud chce člověk hubnout.

Na druhou stranu je potřeba si uvědomit, že problém není samotné ovoce, ale spíš množství konzumovaného jídla. Ovoce obsahuje vlákninu, vitamíny, minerály a další živiny, které prospívají zdraví. Dokonce existují takové druhy ovoce, které mají jen velmi málo kalorií a hodně vlákniny, což hubnutí prospívá.

Zařazování ovoce do jídelníčku souvisí nejen s nižší tělesnou hmotností (lépe je dát si ke svačině jablko než-li čokoládový croissant), ale rovněž snižuje riziko vysokého krevního tlaku, diabetu, rakoviny apod. Společně se dnes podíváme na 10 druhů ovoce, které si s klidným svědomím můžete dát i během fáze redukce hmotnosti.

Grapefruit

Odborníci grapefruit vřele doporučují i při hubnutí – nebo právě u hubnutí. Obsahuje jen velmi málo kalorií, vitamín C, A. Má nízký glykemický index. Potraviny s nízkým GI pomáhají při hubnutí a udržování optimální hmotnosti. Mimo to grapefruit pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi.

Jablka

Jablíčka patří mezi velmi zdravé ovoce, které má jen málo kalorií a hodně vlákniny. Nejeden výzkum prokázal, že jablka pomáhají při snižování hmotnosti. Jablka snižují pocit hladu a prodlužují sytost.

Bobulovité ovoce

Bobulovité ovoce nemá téměř žádné kalorie, zato je doslova nadité živinami. Například borůvky jsou rovněž jako jablko velmi syté. Bobulovité ovoce pomáhá snižovat krevní tlak, hladinu cholesterolu v krvi, zmírňuje záněty a doporučuje se zejména lidem s nadváhou.

Další doporučované ovoce

  • Peckovité ovoce (višně, třešně, nektarinky, broskve, meruňky, švestky)

  • Avokádo

  • Melouny

  • Pomeranče

  • Kiwi

  • Marakuja

  • Ananas

Obrázky: pixabay