Bohatá úroda ovoce a zeleniny z vlastní zahrady díky radám zkušených pěstitelů

Domácí ovoce a zelenina jinak chutná, to víme všichni. Nejen že chutě jsou plnější, aroma intenzivnější a barvy sytější, dokonce z pěstování máte i dobrý pocit. Co také zasejete, to si i sklidíte. Tato slova nejsou pouze pořekadlem v životě, dají se uvést i do praxe co se týká pěstování vlastních plodin na zahradě. Pojďme se tedy podívat na to, jak si počínat, aby vaše úroda byla opravdu hojná a úspěšná.

Tipy na pěstování plodin na zahradě

Inspirujte se těmito zajímavými triky, které podpoří růst a plození vaší zeleniny:

  • Když budete vysazovat na zahradu rajčata, do půdy zahrabejte pod každý stonek dvě až tři malé čerstvé ryby (například sardinky), které zelenině dodají ke kořenům potřebné živiny a vaše rajčata tak krásně porostou.
  • Když budete vysazovat semínka okurek, dejte je před umístěním do půdy na zahradě do vaječné skořápky, ta dodá rostoucí rostlině potřebné minerály a okurce se bude dobře dařit.
  • Při výsadbě brambor přidejte i pár hořčičných semínek. Bramborám se bude rovněž dobře dařit a bude dobrá úroda. Když hlízy budete při sklizni vykopávat, semínka v půdě ponechejte na příště, ničemu to neškodí.
  • Toužíte po nádherných růžích, akáciích a azalkách? Pak přijdete ke kořenům těchto krásných květin banánovou slupku, ta rostliny udrží zdravé a budou pěkně kvést.

Pomůže i česnek, nebo droždí

Nyní se přesuneme do tipů na zálivku od zkušených zahrádkářů, která rozhodně vývoj rostliny také podpoří.  A když budete zalévat těmito přírodními zázraky, úspěšná sklizeň je zaručená. Skvělým pomocníkem je i česnek.

K zálivce potřebujete jen pár stroužků prolisovaného česneku, které umístíte do kýble s čistou vodou. Necháte den odstát a plodiny na zahrádce poté pravidelně zaléváte. Skvěle působí trocha cukru s droždím rozpuštěným ve vodě.

Klasika na zahrádku

Když si nevyberete z organických triků, které podpoří růst vašich plodin na zahradě, můžete samozřejmě sáhnout po speciálních hnojivech NPK, které jsou na bázi dusíku, fosforu a draslíku. Tyto živiny jsou potřebné pro každou rostlinu. Podporují také lepší úrodu.

Na trhu si můžete vybírat z těch granulovaných, nebo i tekutých. Hnojiva k rostlinám přidávejte alespoň jednou měsíčně, poměr si nechte poradit od odborníka v zahradnictví, pokud zahradničení příliš nerozumíte.

Fotografie: Pixabay, Freepik

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]