Orchideje nejen jako ozdoba interiéru. Umístění rostliny může mít vliv i na energie v místnosti

Pokojové rostliny, a to i orchideje, činí svou zelení interiéry příjemnějšími a svěžejšími. Dokonale působí na lidskou psychiku, a to nejen svým vzhledem. Někteří lidé se domnívají, že rostliny do okolí vyzařují i jisté energie, které dokážou ovlivnit řadu lidských pochodů. Jinak tomu není ani u orchidejí. Tyto pestře a bohatě kvetoucí rostliny jsou ve společnosti velice oblíbené. Jaké účinky tedy mohou mít? Přinášíme vám malý přehled.

Léčivé účinky orchidejí

Už z historického hlediska byly orchideje považované za květiny, které harmonizují negativní energii, uklidňují myšlenky a dodávají životní energii. I Konfucius orchideje obdivoval a nazýval je královnami většiny rostlin. Přirovnával je ke krásným a milým lidem. Jistá legenda dokonce praví, že samotné orchideje se zrodily ze ztraceného střevíce bohyně Venuše. Protože jsou tyto nádherné rostliny aktivní před den a v tuto dobu i účinně absorbují špatné energie, nedoporučuje se je dávat na parapet do ložnice. Nemusely by spánku prospívat, jelikož v noci jejich aktivita poklesne.

Barvy orchidejí a jejich vhodné umístění

Pokud jste si pořídili orchidej červené barvy, umístěte ji ideálně do koupelny, obývacího pokoje, nebo pracovny. Podpoří vaši koncentraci a vnitřní energii. Nebudete se tak cítit tolik unavení. Orchidej žluté barvy zase podnítí vaši kreativitu. Proto je vhodné ji položit například na pracovní stůl.

Poté byste měli oplývat většími tvůrčími schopnostmi. Bílá orchidej zase vytvoří laskavou a pohodovou atmosféru. Nejlepší je ji tedy umístit třeba do jednací místnosti ve firmě. Když náhle orchidej začne chřadnout, schnout a žloutnout, může to být známka toho, že ve vašem bytě, či domě je vážná krize.

Orchideje a další zajímavosti kolem nich

V případě, že žena dostane orchidej darem od muže, je to známka toho, že vztah se posunul do další vážnější fáze. Máte snad ve svém okolí někoho, kdo je osamělý? Pak mu věnujte od srdce krásnou orchidej. Květina by mu měla přivábit štěstí a třeba i vztah.

Některé pověry dokonce praví, že když přidáte sušené okvětní lístky orchideje do čaje a zašeptáte při popíjení svá nejtajnější přání, mohou se vyplnit. Ať už těmto výrokům věříte nebo ne, pěstování orchidejí je velice populární a v závěru vlastně není ani nijak složité. Zkrášlete si svůj domov a vpusťte do něj lásku, harmonii a klid.

Fotografie: Freepik

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]