Video zachycující lásku mezi kojencem a štěnětem se okamžitě stalo hitem celého internetu

Fotografie: Pixabay

Maminka několikaměsíčního kojence zachytila na video unikátní vztah, který mezi sebou miminko a štěně mají. Nahrávka se okamžitě stala hitem celého internetu.

Přivedení miminka na svět je vždy velká událost a zodpovědnost. Ta se ovšem prohlubuje, přinesete-li miminko do prostředí, kde jsou zvířata. Kupříkladu k takovému psu, který patří mezi časté domácí mazlíčky. Správně vycvičení psi na děti často reagují dobře, avšak vždy je důležité nenechávat miminko se zvířaty bez dozoru. O něco takového se pravděpodobně nemusí bát mladá maminka, která zachytila unikátní vztah svého miminka s jejich štěnětem.

Maminka natočila jedinečné video

Mladá maminka zachytila na svůj mobilní telefon jedinečnou situaci. Hlavní roli v ní hraje teprve několikaměsíční miminko a nové štěně, které rodina adoptovala. Termín „adoptovala“ je opravdu na místě, jelikož štěně bylo uvázané u jejich plotu jen za provaz, bez obojku a bez jakéhokoliv vzkazu. Rodina ho pojmenovala Callie a okamžitě si ho zamilovala. I přesto, že se jedná o křížence, je Callie krásné štěně a svojí povahou si získalo všechny členy rodiny.

Fotografie: Freepik

Ve videu můžete vidět situaci, kdy malé miminko zrovna usnulo poté, co si se štěnětem dlouhou dobu hrálo. Chlapec i štěně si takzvaně padli do noty a od prvního okamžiku se z nich stali nerozluční přátelé.

Callie odmítá svého „malého páníčka“ opustit, i když je ospalá, raději volí nejrůznější pozice k „pohodlnému“ odpočinku v bezprostřední blízkosti dítěte. Video se takřka přes noc stalo virální a obletělo celý svět.

Fotografie: Freepik

Harmonický vztah dítěte se psem není samozřejmý

Ačkoliv je předkládané video velice roztomilé a vyvolává mnoho pozitivních reakcí, našly se mezi nimi i takové, které nebyly kladné. Ty proklamovaly, že zveřejněná situace je běžná a nejedná se o nic výjimečného ani hodného pozornosti. Ovšem v tom se tito diskutující zcela pletli.

Vztah člověka a zvířete je vždy unikátní a o to víc, je-li člověk ještě malé dítě. Podle veterinářů řada psů malé děti špatně snáší, a to zejména kvůli nečekaným pohybům a nepředvídatelným zvukům, které děti vydávají.

Proto když se rozhodnete přivést do rodiny s malým dítětem nového mazlíčka, je nutné se na novou situaci dobře připravit. Dospělý musí být trpělivý a věnovat značné množství času a energie výchově štěněte i dítěte. Rovněž by neměl dopustit, aby pes zůstal s miminkem v místnosti o samotě. Nicméně maminka, která video natáčela, si byla této zodpovědnosti vědoma. O tři roky později po prvním videu sdílela další, kde bylo vidět, že chlapec i pes zůstali stále nerozlučnými přáteli.

Zdroj: YouTube / Cute Animals

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]