Narodil se úplně hluchý a v životě neslyšel jediný zvuk. Po 3 letech mu dali mikročip do mozku a natočili jeho reakci

Fotografie: iStock

Tento malý chlapec se narodil úplně hluchý, a tak jen snil o tom, že jednou také uslyší. Jeho sen se mu jednoho dne splnil.

Tříletý chlapeček se narodil zcela hluchý, a jednoho dne poprvé uslyšel hlas svojí maminky a tatínka. Všechny zajímalo, jak bude reagovat, a tak se rozhodli, že natočí video na památku. Všichni tušili, že to bude dojemné, ale asi nikdo nečekal, jak moc. Jeho video se stalo populárním během několika chvil a je skvělé, že chlapeček konečně slyší.

Rodiče už byli bezradní

Jeho rodiče, Len a Nicole, toho už vyzkoušeli opravdu hodně. Přece jen, žádný rodič nechce, aby jeho dítě bylo jakkoli nemocné. Zkusili mu dát implantát sluchového nervu, ale nepomohlo to. Už z toho byli opravdu bezradní. Chlapec Grayson je prvním dítětem ve Spojených státech, které vyzkoušelo implantát mozkového kmene.

Fotografie: Pexels

Do mozku mu implantovali mikročip a ten je nyní schopný zpracovávat a rozpoznávat zvuky, které se k němu dostávají přes zvukovody. Nikdo přesně neví, jak vlastně to funguje, a co všechno Grayson slyší. Důležité ale je, že vůbec něco slyší, protože je to opravdový zázrak. Nikdo nečekal, jak bude Grayson reagovat, když poprvé uslyší.

Stále potřebuje pomoc

Rodiče ale teď mají o další starost navíc. Je totiž třeba, aby se Grayson naučil rozpoznávat nové zvuky. Z videa je jasně vidět, že určitě něco slyší, otec mu totiž říká, že ho miluje, a on vypadá, že ho slyší. Usmívá se a vrtí hlavou. Sice ještě neví, co mu otec říká, ale i tak je vidět, že je naprosto nadšený, že něco poprvé v životě slyší. Dojemné, že?

Zdroj: Twice

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*