9letý chlapec se rozhodl utratit všechny peníze z pokladničky za něco velmi zvláštního. Dojal tím celou zemi

Fotografie: Depositphotos

Děti a mládež si v dnešní době neumějí představit svůj život bez internetu a mobilních telefonů. Staly se jejich součástí. Díky sociálním sítím sdílejí nejrůznější zážitky.

Nathan Simons je obyčejný devítiletý chlapec, který chodí na základní školu. Stejně jako jeho vrstevníci nosí při sobě mobilní telefon a sleduje své oblíbence na TikToku nebo videa na YouTube. Je to jeho každodenní zábava. Ta je ale trnem v oku Nathanova otce, který sociální sítě nepovažuje za zdroj dobré zábavy pro svého syna. Pak ho ale překvapil jeden jeho skutek.

Život s YouTube

Kdo má doma děti školou povinné, ví, jak je pro ně důležité vlastnictví mobilu, neomezené připojení k internetu a sledování videí na sociálních sítích. Ostatně děti nejsou jediné, kdo žije život tímto způsobem. Mnozí dospělí jsou na tom podobně. Některé děti hrají na mobilu i hry, jiné zkoušejí samy tvořit videa nebo různé koláže. Nedá se tedy říct, že by mobil byl jen obyčejnou bezúčelnou hračkou. Nathan Simons na něm například s chutí sleduje různá videa na YouTube.

Dobrý skutek od devítiletého chlapce

I když byl Nathanův otec smutný z toho, jak jeho syn propadl kouzlu mobilního telefonu a sociálních sítí, nemůže říct, že je to jen k neprospěchu. Nathan ho totiž svým chováním velmi mile překvapil. Zhlédl jednou video o tom, jak se lidé snaží pomáhat bezdomovcům. To ho inspirovalo k tomu, aby pro ně také udělal něco pozitivního.

Fotografie: Pixabay

Své peníze dal potřebným

Nathan řekl svému tátovi, že si sice už dlouho šetří peníze do prasátka, ale že je neutratí za něco pro sebe, ale že se rozhodl udělat dobrou věc. Chtěl by za ně nakoupit potřebné věci pro bezdomovce, ale vůbec neví, jak na to. Jeho otec mu poradil, že bude nejlepší obrátit se na azylový dům, který se o bezdomovce stará, a zeptat se přímo jeho pracovníků, co by bylo vhodné pořídit. Nathanovy peníze tedy nakonec posloužily dobré věci.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*