Matka vymyslela krutý trest pro svou 14letou dceru za to, že se posmívala bezdomovci. Jiní rodiče s ní ale nesouhlasí

Fotografie: Pixabay

Matka chtěla poučit svou dceru o tom, jak se chovat k cizím lidem, ale nakonec byla ona sama souzena společností za to, jaký trest pro své dítě vymyslela.

Rodiče se vždy snaží dohlížet na své děti, ale občas to jednoduše nezvládají a z dětí se stávají osoby, které nemají respekt k nikomu jinému, neumí se chovat a s cizími komunikují velice nevhodně. Někdy však rodiče přijdou na nevhodné chování dětí včas a dokážou jim ukázat správnou cestu. Tato matka se velmi naštvala na svou dceru za to, jak křičela na bezdomovce, a vymyslela jí trest.

Nevychovanost některých dětí

Pokud budete občas poslouchat i cizí dospělé lidi, může se vám stát, že uslyšíte rozhovor o tom, jak jsou dnešní děti nevychované. Na jednu stranu to může být pravda, ale na druhou stranu za to mohou také jejich rodiče, kteří jsou za své potomky zodpovědní. Právě děti jsou odrazem rodičů a chovají se i podle toho, jak to vidí doma. Je proto velice nutné, aby byli rodiče součástí života dětí, a pokud u svých potomků uvidí, že se chovají nevhodně, měli by jim vysvětlit, že takto se chovat nesmí.

Matka neměla jednoduché období

Tato žena zažila smrt svého manžela a jakmile umřel, dostala se do velice tíživé životní situace. Neměla dostatek peněz na to, aby živila svou rodinu, a dostala se až na dno. Protože si sama zažila, jaké to je nemít nic, sdílela své životní zkušenosti i se svými dětmi. Myslela si, že když jim vše povypráví, budou si vážit toho, co mají, a jejich chování bude slušné. Jednoho dne však za touto matkou přišla starší dcera a ukázala jí jedno video.

Video, které maminku rozzlobilo

Za matkou přišla starší dcera Jasmine (16 let) a ukázala jí video, na němž je mladší dcera Jessica (14 let). Ta na nahrávce křičela na bezdomovce, který ji pouze požádal o nějaké peníze. Matka se v tu chvíli velmi naštvala a vymyslela trest pro svou dceru. Tím bylo, že Jessica bude muset dát bezdomovci 500 Kč, a ještě ke všemu bude spát venku v mrazu, aby si uvědomila, že to bezdomovci nemají zrovna jednoduché.

Fotografie: Freepik

Trest pro mladší dceru

Jesicca vše splnila a po trestu si uvědomila, že lidé na ulici to mají hodně těžké. K bezdomovcům začala cítit větší soucit, a dokonce začala vařit pro lidi na ulici. Zdálo se, že trest perfektně zafungoval, dokud Jessica neřekla o této zkušenosti svému bratranci. Jeho matka se poté ozvala matce Jessicy a řekla, že se jí zdá příliš tvrdé to, co udělala své dceři.

Matka Jessicy si není jistá svým rozhodnutím

Protože matku Jessicy trochu zaskočilo, že někdo jiný řeší to, jaký trest uložila své dceři, napsala tento příběh na sociální sítě a požádala ostatní, aby se k tomu vyjádřili. Mnoho lidí uvedlo, že by takto stejně potrestalo i své dítě, a nezdálo se jim na tomto trestu nic divného. Mezi komentáři se však nacházel i vzkaz, v němž stálo, že by si lidé měli na bezdomovce dávat pozor, protože to jsou často podvodníci, kteří se rozhodli přestat pracovat a žijí na úkor ostatních.

Každý člověk může mít s lidmi bez domova vlastní zkušenosti a je pouze na každém z nás, zda těmto lidem budeme pomáhat či nikoliv. Lidé jim nemusí dávat pouze peníze, ale také jídlo, oblečení nebo cokoliv jiného. Matka Jessicy se však ujistila, že její rozhodnutí nebylo nevhodné a nemusí se cítit špatně kvůli tomu, co si o ní myslí její sestra.

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*