Než dala teprve osmnáctiletá dívka syna k adopci, natočila mu srdceryvný vzkaz. Část veřejnosti ji za to odsuzuje

Fotografie: Depositphotos

Mladá žena se rozhodla dát své dítě po porodu k adopci. Na výchovu dítěte by totiž byla sama. Chvilku po porodu natočila svému synovi video, kde mu vše vysvětlila. To se stalo brzy virálním.

Některé ženy otěhotní příliš brzy a jelikož je pro ně ještě nepředstavitelné, aby byly matkami, raději dají své dítě k adopci. V dnešní době má většina žen možnost podstoupit potrat, ale ne v každém případě je to možné. Tato žena na potrat nešla a své dítě odnosila až dokonce, kdy jej porodila. Následně se musela připravit na to, že její syn půjde k jiné rodině.

Mladá žena se stala matkou

Hannah Mongie bylo teprve 18 let, když otěhotněla se svým přítelem. Během těhotenství se však dostala do situace, ve které nebyla schopna sama vychovávat své dítě, a proto se raději rozhodla, že jej dá k adopci. Doufala, že když jej předá do rodiny, kteří se o něj postarají, bude se mít mnohem lépe a bude žít život, který si zaslouží.

Pro svého syna natočila video

Hannah v roce 2016 porodila syna, kterému dala jméno Taggart. Chtěla pro něj udělat vzpomínkové video, které by si mohl později pustit, aby věděl, proč ho jeho matka dala k adopci. Ještě před oficiálním schválením adopce tedy vzala telefon a začala svého syna natáčet. Při této příležitosti mu vysvětlovala, že k němu cítí velkou lásku, a proto chce, aby se měl dobře.

Zároveň ve videu zmínila, že má stále velmi zlomené srdce z toho, že mu umřel jeho otec. Chtěla, aby Taggart věděl, že jej jeho adoptivní rodiče milovali ještě předtím, než se s ním setkali. Toto video s vysvětlením a vzkazem pro Taggarta nahrála Hannah pro jistotu na YouTube, kdyby se z mobilu smazalo.

Hannah netušila, že se video stane virálním

V momentě, kdy Hannah nahrávala video na YouTube, netušila, že jej uvidí tolik lidí. „Člověk slyší tyto příběhy o biologických matkách, které píší dopisy svým dětem, ale chtěla jsem, aby Tagg zažil okamžik, kdy se to stalo.“ Ve videu je slyšet, že Hannah svého syna velmi miluje a chce pro něj jen to nejlepší.

„To je pro tebe, Taggu. Natočila jsem toto video, abych ti dala najevo, jak moc tě miluji. Chtěla jsem ti říct, proč jsem se rozhodla umístit tě k tvé rodině. Bože, jsi tak roztomilý, že mi to ztěžuješ!“ Tato hezká slova Hannah nahrála pro syna Tagga do budoucna, aby věděl pravdu, jak to bylo od začátku.

Mladá matka musela vybrat adoptivní rodiče

Jakmile se Hannah rozhodla dát svého syna k adopci, přišlo jí přes 1 000 žádostí. Všechny je postupně prošla, až se dostala k dopisu od jednoho páru, který měl zájem o její dítě. Tito lidé pocházeli z Utahu a jednalo se o Brada a Emily Marsh. V dopisu se zmínili o tom, co si myslí o matkách a když Hannah dopis dočítala, plakala. Uvědomila si, že oni budou těmi správnými rodiči pro jejího syna Tagga.

Adoptivní rodiče již měli jednoho syna

Pro nové rodiče Tagga tato zkušenost s adopcí nebyla první. Doma již měli dva adoptované syny Cartera a Lucase. Se všemi biologickými rodiči jsou stále v úzkém kontaktu. Náhradní maminka Emily řekla, že na nočních stolcích mají fotky svých adoptovaných dětí s jejich biologickými maminkami a v jejich domácnosti tyto maminky respektují a chválí je.

Díky tomuto přístupu adoptivních rodičů může i Hannah zůstat v kontaktu se svým synem a vidět jej vyrůstat. Podle Hannah je skvělé, že Emily a Brad byli ochotní jejího syna přijmout do své rodiny a pečovat o něj. Nepřeje si, aby ji lidé litovali. Doufá pouze v to, že společnost pochopí, že i matky, které se rozhodnout pro adopci mají city. Přeje si, aby svět začal vnímat adopci jinak a uvědomil si, že někdy je opravdu potřeba.

Zdroj: Daily Mail

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]