Retrívr „Gumby“ je adoptován 11krát, ale opakovaně se vrací do útulku. Pak si zaměstnanci uvědomí srdcervoucí pravdu

Fotografie: Public Domain

Adopce psa z útulku již není ničím neobvyklá událost. Lidé chtějí udělat dobrý skutek a tak se ujmou pejska, kterého se někdo zbavil. Ne vždy to má ale šťastný konec.

O tom by mohl své vyprávět pes Gumby. Ten byl do útulku přivezen v roce 2014. Na první pohled byl pes velmi klidný a přátelský, zaměstnancům bylo jasné, že o něho bude velký zájem. A nemýlili se, k jeho první adopci došlo hned po několika dnech, co byl Gumby v útulku umístěn.

Existují různé příběhy i důvody, proč se lidé o své psy již nechtějí starat

Zaměstnanci v útulku jsou zvyklí si vyslechnout odlišné lidské osudy, lidé jim je vypráví ve chvíli, kdy se svého pejska zbavují. Za roky praxe už ale přišli na to, že někteří z nich si pouze vymýšlejí. Podobné příběhy se dozvídají i ve chvíli, kdy si lidé adopci pejska rozmyslí. Není totiž výjimkou, že se jim za několik dní adoptovaný pejsek vrátí zpět.

A tento osud potkal i Gumbyho. I přesto, že se jednalo o psa hravé a milující povahy, noví majitelé se jej rozhodli po několika dnech vrátit zpět do útulku. Zaměstnance tato situace nijak nepřekvapila, obnovili inzerát a Gumbyho dali znovu k adopci. Netrvalo dlouho a další zájemce se ozval. To, co ale překvapivé již bylo, byla skutečnost, že situace se ještě několikrát opakovala.

Zlatý retrívr byl tak věrný, že měsíc putoval, aby našel cestu k páníčkům, kteří ho opustili v útulku

Trvalo dlouho, než přišli na pravý důvod. Poté ale měli hned jasno

S Gumbyho adopcemi to po čase začalo být zvláštní. Nejen, že jej majitelé do útulku po čase vraceli, dvakrát se Gumby dokonce vrátil sám. Novým majitelům prostě utekl a intuitivně si našel cestu zpět tam, kde mu bylo nejlépe. Zaměstnancům útulku to chvilku trvalo, nakonec ale pochopili, kde je jeho pravý domov.

Z Gumbyho se tedy, hlavně díky jeho vlastní vytrvalosti, stal útulkový pes. Ale ne ten opuštěný, kterého si představíte, když se slovo útulek řekne. Gumby se stal maskotem celého zařízení a miláčkem okolí. Každého nově příchozího pejska pořádně prověřil a dodával jim potřebnou životní energii. Pravidelně se objevoval v kalendáři místní obce a následně se také stal dárcem krve a zachránil spoustu opuštěných zvířecích kamarádů.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*