Kachna vyřešila zamotanou vraždu důchodkyně: Otravovala vyšetřovatele, dokud nepochopili, že se jim snaží něco ukázat

Fotografie: Freepik

Zamotaný příběh vraždy, ve kterém nakonec sehrála zásadní roli obyčejná kachna. Navedla totiž policisty k nalezení usvědčujícího důkazu.

V roce 2020 se v ulicích města Cendler v Severní Karolíně objevily plakáty s pohřešovanou Nellie Sullivanovou. Tato devadesátiletá seniorka se ztratila ze svého domu, ve kterém žila se dvěma dospělými vnoučaty, Angelou Wamsleyovou a Markem Barnesem. Ti se o svou babičku dlouhodobě starali a byli to oni, kteří ji ohlásili jako pohřešovanou. Tady začíná zamotaný příběh, který pomohla vyřešit až zmiňovaná kachna.

Pátrání po pohřešované seniorce

Již od začátku měla policie podezření, že vnoučata staré dámy ví o jejím zmizení víc, než říkají. Okolnosti jejího odchodu byly více než podezřelé a navíc oba už měli záznamy v trestním rejstříku. Policie však neměla jediný hmatatelný důkaz, aby mohla dvojici obvinit. Tělo Nellie Sullivanové se nedařilo najít a tudíž neexistoval důkaz, že už nežije.

Přestože policie pokračovala v pátrání, případ v podstatě ustrnul na mrtvém bodě. Zásadní průlom nastal až letos, kdy se do blízkosti bydliště vnoučat paní Sullivenové přistěhovali nový nájemníci. Přivezli sebou i kachnou, kterou chovali jako domácího mazlíčka. Pronajali si jeden z mobilních přívěsů. Než se stačili pořádně zabydlet, zjistili, že jejich kachna zaběhla pod přívěs a odmítá vylézt. Snažili se ji vylákat, ale pak si všimli, že kachna sedí na kontejneru, který byl pod přívěsem zasunut.

Nečekaný nález

Rodině se to zdálo podezřelé, něco takového tam nemělo co dělat. Rozhodli se, že raději zavolají policii, ať to přijede prozkoumat. Toto banální až úsměvné oznámení se nakonec ukázalo jako dar z nebes. V kontejneru totiž našli tělo pohřešované babičky. A i když jí už nemohli zachránit život, byl to hlavní důkaz, aby byli viníci potrestaní a mohl začít soudní proces.

Jak se vyjádřil seržant Mark Walker: „Kdybych mohl dát té kachně medaili, udělal bych to.” I když stále ještě čekají na výsledky expertíz, už teď si jsou jistí, že pachateli jsou Nellina vnoučata. Ti po zmizení babičky i nadále neoprávněně čerpali její důchod i sociální příspěvky a policie tak bude mít ulehčenou práci. Jestli kachna vlezla pod přívěs z rozmaru nebo ji tam vedl nějaký šestý smysl, to už se asi nedozvíme. Každopádně bez ní by zlo nejspíš zůstalo nepotrestáno.

Zdroj Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]