Seniorka přišla kvůli podvodu o své životní úspory, když naletěla falešným policistům

Fotografie: Depositphotos

Falešní policisté opět zasahují. Podvodníci vydávající se za policii vymámili z důvěřivé seniorky její životní úspory. Jejich metody jsou čím dál tím více propracované.

Podvodníků, kteří cílí na důvěřivé seniory, bohužel pořád přibývá. Internetem neustále kolují nové zprávy o okradených starších osobách, jež přestože se snaží být opatrné, nalétnou lidem vymýšlejícím čím dál tím více propracované metody, jak se dostat k cizím penězům. Není se tedy čemu divit, že senioři často přijdou o své životní úspory.

Žena přišla o své životní úspory

Polští policisté opět hlásí další případ podvodu, kde se obětí stala starší osoba, konkrétně 69letá seniorka, z níž podvodníci vymámili její životní úspory, jak uvádí server PolandNews. Žena tak přišla o 200 000 zlotých, v přepočtu zhruba 1,2 milionu českých korun. Jistě se ptáte, jak je možné, že žena dokázala svěřit tolik peněz do rukou cizích lidí. Odpověď je jednoduchá, kdo by nevěřil samotné policii?

Podvodníci se totiž vydávají za policisty, státní zástupce, právníky nebo zaměstnance bank, kteří telefonicky kontaktují seniory. Nejpopulárnější a nejefektivnější jsou falešní policisté. Ti zavolali seniorce, že její syn údajně způsobil vážnou nehodu. Oběti měly vyžadovat finanční kompenzaci, bude-li zaplacena, muž nepůjde do vězení. Žena ve snaze uchránit svého syna od žaláře pokutu zaplatila.

Závadný bankomat umožňující neomezené výběry nadchl studenty. Vybrali z něj téměř miliardu Kč

Pachatelé jednají podle zajetého vzorce

Podvodníci jednají podle stanoveného vzorce. Nejdříve informují o dopravní nehodě člena rodiny nebo o napadení osobního bankovního účtu. Následně své oběti postrčí k převodu finančních prostředků na bezpečný bankovní účet, jak píše web Fakt. Slibují, že jakmile se situace vyřeší, peníze vrátí zpět. Ovšem v případě 69leté ženy pachatelé použili příběh s dopravní nehodou a nutností zaplatit obětem tragédie, za kauci a také právníkovi.

Fotografie: Depositphotos

Policie opět varuje a apeluje na všechny starší lidi, aby byli před těmito typy podvodů obezřetní. Žádná policie tímto způsobem nikoho nekontaktuje, po nikom nikdy nechce žádné peníze, a pokud byste přece jen měli tendenci telefonátu věřit, nejdříve si zavolejte na příslušnou instituci, za niž se volající vydává, a ověřte si fakta. Budete ušetřeni velkých nepříjemností. Na SvětěKreativity jsme již několikrát psali o takových situacích. Tato seniorka se stala obětí podobných praktik.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*