Úředníci sebrali 91leté důchodkyni cennou garáž. Na stará kolena si to nezasloužila

Zdroj fotografie: Pxhere

Starší žena nedávno přišla o svoji cennou garáž, protože nedodržovala patřičné předpisy. Na závěrečný verdikt města však musela čekat déle než dva roky.

91letá obyvatelka Koszalinu bojovala s městem o vlastní garáž. Před 32 lety ji koupila s manželem a před dvěma lety našli představitelé města chybu v dokladech. Místo nápravy požadovali kompletní výměnu garáže za starší, menší a ve špatném stavu. To samozřejmě majitelku rozzuřilo, a tak tedy začal boj s úředníky.

Problém s dlouho využívanou garáží

Řetězec garáží mezi ulicemi Chopina a Szymanowskiego byl postaven v 50. – 70. letech 20. století. Halinina garáž byla postavena v roce 1973 a od té doby ji s manželem využívají, byť se koupila od města až v roce 1990. V nedávné době se však ukázalo, že je chyba v dokumentech. V minulosti byly místní garáže číslovány jinak než nyní. Došlo tedy v nesrovnalostech v číslování parcely.

Odmítla nabídku starší garáže

Ukázalo se, že v notářském zápisu měla obyvatelka garáž, kterou používal jiný nájemce, a proto ji tedy používala neoprávněně. Alespoň takto to Lucyna Sitarczyk, ředitelka představenstva bytových domů v Koszalinu, vysvětlila „falešné majitelce.“ Ještě horším faktem je, že úředníci paní Halině nenavrhli změnu dokladů, ale změnu garáže. Údajně jí navrhli zarostlou garáž, která je o 3 metry menší a o 15 let starší, takže to bylo celkem neadekvátní řešení. Halina to sama považovala za urážku a chtěla tuto situaci vyřešit jinak.

garáže Polsko
Fotografie: Unsplash

Chyba na straně úředníků

Paní Halina stále počítala s tím, že soud uzná vlastnictví garáže, byť jen nabyvatelským předpisem na mnoho let. To se však nestalo, protože zaplatila daň z nemovitých věcí z pozemku nacházejícího se pod jinou garáží, než kterou léta obývala. Garáž tedy nemůže prodat a ani ji nikomu dát, protože je v katastru nemovitostí vedena jako vlastník jiné nemovitosti. Úředníci k těmto jednoduchým závěrům dospěli až po dvou letech, kdy starou dámu drželi v nejistotě. Místostarosta Kasprzyk jí poskytl náležitou omluvu, ale to bylo bohužel vše, co Halině mohl dát. Ta následně informovala média o svém trápení.

Zdroj: Fakt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*