Matku pěti dětí odvezla sanitka do nemocnice. Chování zasahujících policistů vyvolalo velký ohlas

Fotografie: Depositphotos

Někdy se člověk dostane do situace, kdy potřebuje pomoc strážců zákona. Není nad to, když se najde takový, kdo pro občany udělá všechno, co může.

Každý z nás zná heslo „Pomáhat a chránit!“, kterým se mají řídit členové policie. A právě dva nizozemští strážníci z Eindhovenu ukázali, že se jím opravdu řídí. Jednoho večera jim totiž zatelefonovala žena, kterou měla odvézt sanitka do nemocnice. Muži zákona neváhali ani na vteřinu, aby ukázali, že jsou jejich srdce na správném místě, a rozhodli se jednat.

Když přijde hypoglykemický šok

Ženu si záchranná služba odvezla kvůli hypoglykemii. Jedná se o stav, kdy v krvi člověka dojde k rapidnímu snížení hladiny glukózy, tedy cukru. Ten je základním zdrojem energie lidského organismu a má obrovský vliv na jeho funkce. Hypoglykemický šok zažívají hlavně ti jedinci, kteří trpí cukrovkou, zejména ti užívající inzulín.

Fotografie: Depositphotos

Problém nastal v tom, že zmíněná žena byla pětinásobnou matkou, a v tom spěchu nenašla nikoho, kdo by se v blízké době postaral o její ratolesti. Telefonicky se tedy spojila se dvěma milými strážníky, kteří se okamžitě vydali na místo, aby mohli na děti dohlížet, než dorazí některý z členů jejich rodiny na hlídání.

Stejně nečekaně přišel i velký hlad

Do příchodu příbuzného ovšem zbývalo ještě hodně času a všech pět dětí bylo hladových. Pozitivně naladění policisté tedy neváhali, nahodili zástěry a pustili se do vaření. Dětičky se během okamžiku dočkaly vaječných sendvičů a salátu z různých druhů ovoce. Mladí muži zákona navíc překvapili tím, že po sobě dokonce umyli všechno špinavé nádobí.

Fotografie: Pixabay

Právě během uklízení jeden z policistů pořídil fotografii, která se v prostředí internetu začala šířit jako lavina. Jejich obětavé chování bylo inspirací pro mnoho lidí a není se čemu divit. Toho večera se z nich stali hrdinové pro pět malých dětí, kterým nečekaně sanitka odvezla matku. Snímek byl navíc vyvěšen i na oficiálních stránkách policie Eindhovenu s popiskem, který zněl: „Druhá strana policejní práce.“

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]