Byl mu odebrán řidičský průkaz. Napsal policistům děkovný dopis

Fotografie: SvětKreativity

Situace, jež vyžaduje odebrání řidičského průkazu policií, není neobvyklá. Zvláštní však byla reakce muže, kterému byl průkaz odebrán.

Ten, jemuž policie odebere řidičský průkaz, si to většinou zaslouží, například jel pod vlivem nebo byl jinak nebezpečný svému okolí. Avšak málokdo na tuto skutečnost reaguje tak jako tento muž, který napsal dopis na policejní stanici v polském Mogilnu. Dopis od řidiče, kterému byl zabaven řidičský průkaz, překvapil všechny příjemce svým neobvyklým obsahem. Autor dopisu se rozhodl policistům poděkovat.

Děkovný dopis

Muž, kterému policie sebrala oprávnění řídit, napsal na policejní stanici dopis, v němž děkuje policistům za jejich profesionalitu a přístup k jeho případu. Autor dopisu také ocenil jejich rychlou a rozhodnou reakci, která vedla k zabavení řidičského průkazu. Skutečnost, že se muž rozhodl policistům poděkovat, je velmi neobvyklá. Většinou se očekává vztek a touha mít svůj řidičák zpět. Avšak muž poděkoval, protože si byl vědom vlastní viny a také zvažoval možné důsledky svého nezodpovědného chování.

Málokdo dokáže zpytovat své svědomí poté, co přijde trest od policie. Autor onoho dopisu je však velmi výjimečná osobnost. Dopis, který napsal, nebyl jen aktem vděčnosti, ale také reflexí vlastních chyb. Muž v dopise přiznal, že jeho chování bylo nezodpovědné a reakce policistů, kteří mu odebrali řidičský průkaz, byla naprosto na místě. Muž mimo jiné také poukázal na skutečnost, že policisté svým činem možná zachránili něčí život. Tím více ocenil jejich práci.

Řidič pod vlivem

Tato neobvyklá situace se stala během rutinní silniční kontroly ve městě Iskra, jež se nachází v Kujavsko-pomořanském vojvodství v Polsku. Policisté, kteří prováděli silniční kontrolu v Iskře, zastavili 57letého řidiče, jenž řídil pod vlivem alkoholu. Následně mu byly naměřeny 2 promile. Policisté řidiči okamžitě odebrali řidičský průkaz, ten si však byl vědom toho, co udělal, a bylo mu jasné, že se to muselo stát.

Zákaz řízení pro všechny důchodce: Nastal čas odebrat jim řidičáky? Video mluví za vše

Muž píše v dopise pro policii: „Rád bych poděkoval hlídce, která mi dne 27. 3. 2023 v Iskře zabránila v pokračování v jízdě autem. Moje další cesta mohla skončit tragicky pro ostatní účastníky silničního provozu. Policejní hlídka se chovala příkladně a lidsky, za což bych Vám chtěl ještě jednou poděkovat.“ Mužův příběh by se mohl stát inspirací, jak vyjádřit vděčnost těm, kteří slouží pro dobrou druhých.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*