Bezohledné chování řidiče u přechodu pro chodce rozohnilo celý internet. Stařenka mu dala lekci

Fotografie: Almanta / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Život nám občas přinese neočekávané situace, které nás dokážou překvapit a někdy i poučit. Stará paní připomněla řidiči základy slušného chování.

Vše začalo jako běžná cesta městem. Řidič, možná poněkud netrpělivý a v náladě, která neoplývala zrovna vstřícností, narazil na situaci, kdy se před ním na přechodu pro chodce objevila starší paní. Místo aby zastavil a nechal ji projít, rozhodl se, že jí dá najevo svou nespokojenost troubením a gestikulací.

Reakce dámy na přechodu pro něho rozhodně byla překvapením

Starší paní však nebyla z těch, které by se nechaly zastrašit. S rozhodností, kterou by jí mohl závidět i lecjaký mladík, se otočila k řidiči a během pár vteřin mu dala jasně najevo, že takové chování není přijatelné. Podle webu Sdílejte se otočila k mladíkovu autu a za pomoci kabelky mu dala jasně najevo, že takové chování mu nebude trpět.

S klidným, ale pevně odhodlaným výrazem se k němu otočila a kabelkou mu poklepala na auto. Tento její čin způsobil, že mladíkovi vystřelil airbag. Byl tak během chvíle plně poučen o tom, že jeho chování ke starší dámě bylo zcela nevhodné. Videozáznam z tohoto incidentu se během chvíle objevil na síti YouTube.

Ženich si připravil dojemné překvapení pro nevěstu a její rodiče. Téměř rok se učil jejich mateřský jazyk

Tvrdá lekce, kterou si bude pamatovat

Během pouhých 30 vteřin řidič pochopil, že jeho jednání bylo nejen nevhodné, ale i nebezpečné. Starší paní mu připomněla, že život ve městě je o vzájemné toleranci a respektu. Nejde jen o dodržování pravidel silničního provozu, ale také o lidskou slušnost a empatii. Tento incident nezůstal bez povšimnutí kolemjdoucích, kteří se stali svědky této krátké, ale výstižné lekce.

Mnozí z nich byli překvapeni odvahou a přímostí staré paní a zároveň potěšeni, že se našel někdo, kdo se postavil za správné chování. Tato událost je skvělou připomínkou toho, že bez ohledu na věk můžeme učit ostatní a šířit důležité hodnoty. Nejedná se o jediný příběh, ve kterém je hlavní hrdinou starší člověk. Nedávno jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali o staříkovi, který v obchodě zaskočil všechny nakupující.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*