Opilá žena nechala přes noc stát auto u restaurace. Když se pro něj druhý den vrátila, čekalo ji velké překvapení

Fotografie: Depositphotos

Žena našla za stěračem překvapivý vzkaz, když si šla druhý den k restauraci vyzvednout své auto. Místo pokuty pochvala a odměna.

Je jasné, že alkohol i v malém množství negativně ovlivňuje naše smysly, fyzické schopnosti a reflexy. Proto je za volantem nepřípustný. Pokud jedete do baru autem, nejlepší je vzít si na cestu zpět taxi a pro vůz se vrátit druhý den. Stejně jako žena v dnešním příběhu, jejíž počínání bylo odměněno překvapivým vzkazem na čelním skle.

Důsledky řízení pod vlivem alkoholu

Řízení v opilosti je bezesporu nezodpovědné chování, které by vždy mělo být po zásluze potrestáno. Přestože všichni víme, že alkohol za volant nepatří, jsou stále lidé, kteří tento fakt ignorují. Přitom vliv alkoholu i v malém množství může mít fatální následky.

Fotografie: Pixabay

Poruchy vidění, snížená bdělost, špatná odolnost vůči únavě, zvýšená reakční doba, potíže s koordinací a synchronizací pohybů, to všechno jsou důsledky řízení pod vlivem alkoholu. Jedná se o trestný čin, za který lze uložit trest odnětí svobody až na několik let, včetně vyměření vysoké pokuty.

Odpovědný čin, kterým byl náležitě oceněn

Paula Grzelak-Schultz se po večeru stráveném v restauraci se svým manželem rozhodla nechat své auto na parkovišti a přivolat si taxi. Proč? Protože si během večeře dala alkohol. Zachovala se zodpovědně, tak, jak by měl každý řidič, který požije alkohol a na místo dorazil vlastním vozem. Rozhodla se neohrozit sebe ani nikoho dalšího, kdo by jí mohl zkřížit cestu.

Fotografie: Depositphotos

Následující den, když se Paula vrátila do restaurace, aby si vyzvedla své auto, s překvapením zjistila, že na čelním skle na ni čeká vzkaz. Nejdříve se obávala, že lístek znamená pokutu, možná si předchozí večer nevšimla značky, která by zakazovala stání na parkovišti přes noc. Žádný takový scénář se ale nekonal.

Vzkaz se stal hitem internetu

Obsah dopisu následně Paula sdílela na sociálních sítích a okamžitě se její příspěvek stal virálním. Stálo v něm: „Vážený hoste Original Joe’s Sherwood Park, chceme Vám jen poděkovat, že jste své auto nechal přes noc stát na parkovišti. Nevíme, zdali jste v restauraci požil alkohol či nikoli, ale chceme vám poděkovat za to, že jste neřídil opilý. V příloze najdete poukaz na 450 g našich lahodných kuřecích křidélek. Prosíme, přijměte toto gesto jako poděkování za Vaši zodpovědnost. Život je drahocenný, mějte hezký víkend.“

Dopis zanechal za stěračem Jay McLean, vedoucí partner restaurace. Rozhodl se nechávat tyto drobné vzkazy za stěrači aut, která zůstávají přes noc na parkovišti, aby povzbudil lidi k neřízení v opilosti. Chce tak odměnit zodpovědné řidiče.

Zdroj: Chudesa

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]