85 % řidičů si s touhle hádankou nedokáže poradit. Pokud patříte mezi ně, raději vraťte řidičský průkaz

Na většině křižovatkách je značení přednosti, ale co když se dostanete do situace, kde žádné značky nejsou? Věděli byste komu dát přednost?

Řidiči, kteří vlastní průkaz již dlouhou dobu už mohli zapomenout na některé části výuky v autoškole. Možná proto na otázku, kdo komu dává přednost na křižovatce bez značení, odpověděla polovina dotázaných špatně. Podívejte se, zda patříte mezi zkušené řidiče, kteří by věděli jak reagovat v takové situaci, nebo jestli patříte k těm, jenž by si v nastalé situace nevěděli rady.

Křižovatka bez značení

I v České republice se najdou křižovatky, u kterých nejsou značky ani semafory ani zde neřídí dopravu policista. V případě, že jste na silnici sami, se nad otázkou přednosti ani nemusíte zamýšlet. V opačném případě je zvýšená pozornost na místě. Polovina lidí tápe v otázce, komu a kdy dát přednost v jízdě i přesto, že autoškolu dělali teprve nedávno.

Pokud se považujete za zkušeného řidiče, kterého žádná dopravní situace nerozhází, zkuste si představit křižovatku, kde z jednoho směru chce jet auto rovně, z druhého taktéž, ale z třetí směru křižovatky chce auto odbočit doleva. Věděli byste komu dát přednost a kdy jet? Odpověď na tuto otázku přinesla alarmující statistiku.

Řešení dopravní situace

Statistika ukázala, že velmi mnoho řidičů nezná pravidla silničního provozu, neboť neodpověděli správně. Zkuste si situaci nejprve vyřešit sami a poté se podívejte na správné řešení. Pokud je vaše odpověď správná, můžete si pogratulovat. Pokud byste situaci vyřešili jinak, alespoň si doplníte znalosti, kdyby vás taková křižovatka někdy potkala.

Na tomto testu křižovatky pohoří 85 % studentů autoškoly. A asi ho nezvládnete ani vy, které auto pojede jako první?

Pokud jste odpověděli, že nejprve pojede červené auto rovně, pak modré a nakonec odbočí zelené do leva. Pokud na křižovatce není semafor, značka či policista, řídí se řidiči pravidlem pravé ruky. Pokud byla vaše odpověď jiná, nevadí. Řízení auta a pravidla silničního provozu vyžadují zkušenosti, které sbíráte takřka pořád. Nyní ale už víte, jak reagovat v těchto situacích.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]